Стан со топли органски бои и материјали

Секогаш е восхитувачко кога прекрасни текстурални композиции се комбинираат со топли органски бои и палета на материјали, сите презентирани со динамичка модерна експресија. Овој стан е лоциран во Дњипер, Украина и во него може да се сретнат најразлични материјали – исполиран мермер, 3D панели, природно дрво, бетон и различни текстили и метали (вклучувајќи и трендовски месингани и бакарни декоративни елементи и сијалици). Комбинациите на бои ја носат органската и релаксирана сензација во внатрешноста. Шарените дизајн елементи и малите детали во зелена, златна, портокалова и жолта боја додадаваат игрива виталност. Дизајнерите успеаја да создадат динамичен модерен простор, а воедно и добро избалансиран амбиент каде што сјајот на полираниот бетон се менува со живописното присуство на дрвените облоги и мебелот. Дефинитивно, овој стан се одликува со стил.
| | веќе видена | слични

Како да се искористи летниот тренд? Секогаш кога ќе стане збор за врската помеѓу модни трендови и лето, пред нашите очи испливаат темните бои. Оваа вечна класика во гардеробата за секоја година го носи духот на морските авантури и секогаш има определено посебно место во куфер со багажот. Како сепак да ја носиме? На ова прашање е најдобро да Ви одговориме ако ви неколку комбинации со кои нема шанси да згрешите. Еве ги и нив: 1. Tениска Летото и морскиот одмор се времето кога можеме да ја нагласиме удобноста и практичноста. Спортскиот дух најлесно се имплементира трендот за морските темни бои на мека маица. Користете класични бои како сина и бела, а долниот дел усогласете ги со нив или со дрска црвено. 2. Фустан Најлесен начин да се ослободите од досадните детали е да се комбинираат е да се задржат само единственте компоненти. Најдобро решение во овие моменти е свеж фустан над колено. Единствено додадете ги вашите омилени патики или сандали и сте подготвени за морски искуства. 3. Средни панталонки Што е лето ...
| | веќе видена | слични

Летните горештини започнаа, а облекувањето за на работа во топлите денови почнува да станува стилска загатка – како да се облечете, а да бидете професионални. Целта е да се чувствувате удобно, а преку облеката да ја изразите вашата индивидуалност и креативност. Овие неколку совети ќе ви помогнат да изгледате пристојно и убаво во жешките денови. Летен стил за жени Удобни сандали и балетанки Заборавете на високите потпетици и јапонки. Чевлите коишто имаат потпетица повисока од 7,5 сантиметри не се соодветни за работа. Јапонките се носат на плажа, а не на работа. Изберете удобни балетанки или кожни сандали што ќе може да ги користите во секоја прилика. Бела кошула Носејќи бела кошула никогаш нема да згрешите. Може да ја носите со фармерки, здолниште, панталони. Долга сукња Долгата сукња стои добро на секоја жена. Кога носите долга сукња се чувствувате сигурно и пријатно. Одберете ведри и светли бои, бидејќи летото и сонцето сакаат светли пастелни бои. Минимално со накитот Кога имате добри очила за сонце, тоа е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје оформи предмет по допрен глас во врска со настанот што се случи на 19.09.2018 година, кога по дојава на жители од зграда ...
сите 185 | | | веќе видена

Полицаецот-убиец Енвер Тоска, иако не ги исполнувал условите да биде полицаец добил значка и пиштол по интервенција на ДУИ, и тоа во време кога министер за ...
сите 163 | | | веќе видена

На референдумот на 30-ти септември, да излеземе и да го дадеме гласот за членство на Македонија во ЕУ и НАТО. Сите заедно да бидеме глас што ќе ја обезбеди ...
сите 96 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 67 | | | веќе видена

Не постои држава на која што Уставот ѝ е подготвуван од соседите. Гласачите мора да ги знаат вистинските факти за да донесат правилна лична одлука на 30-ти ...
сите 160 | | | веќе видена

Актуелниот заменик министер во МВР Агим Нухиу, кој на 27 април беше министер во техничката влада, сведочи на рочиштето за настаните од крвавиот четврток. ...
сите 26 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стан со топли органски бои и материјали

Од:
До кого (е-маил):
Порака: