Tри месеци жителите на „Димитар Пандилов“ се затрупани во земја и кал - градежните работи никако да завршат

Речиси три месеци жителите на улицата „Димитар Пандилов“ во Општина Центар се затрупани во земја и кал, велат, градежните работи за реконструкција на нивната ...
| | веќе видена | слични

Општина Карпош, известува дека ги започнува активностите за реконструкција на улиците „Римска“ и „Атинска“, во урбаната заедница Владо Тасевки. -За непречено ...
| | веќе видена | слични

Останато

Како ќе стигне власта до 2/ 3 мнозинство за законот со кој СЈО останува дел од организиран криминал? Ќе има ли нови пазарање во законодавниот дом или пак ќе ...
сите 162 | | | веќе видена

Штитење на криминалци и сокривање на криминалот е одлика единственo на ВМРО-ДПМНЕ. Единствениот криминален октопод е сместен во Будимпешта и е раководен од ...
сите 179 | | | веќе видена

Британското списание „The Sun“ пишува дека бракот на најдобриот тенисер на светот има проблеми. Англичаните во текот на Вимблдон го покажаа своето вистинско ...
сите 130 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Tри месеци жителите на „Димитар Пандилов“ се затрупани во земја и кал - градежните работи никако да завршат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: