Разбудете ме кога ова ќе заврши – девојката на Авичи се прости од него!


2 копии

Поранешната девојка на Авичи се огласи на Инстаграм, откако во петокот се прошири веста за неговата смрт на само 28-годишна возраст. Емили Голдберг го призна кршењето на срцето од оваа вест преку Инстаграм пост со нивни заеднички фотки и кратка порака. -Ајде, не се откажувај од нас. Одбери ме мене и ќе ти покажам што е љубов – тоа е дел од текстот на песната која Тим ја напиша за мене. Посакувам да живеев по овие зборови. Во тие две години додека бевме заедно тој ми беше најблискиот човек на кој се исповедав, и мојот најдобар пријател. Сега не можам да ги погледам фотографиите, а да знам дека никогаш веќе нема да му го видам лицето. Се уште ги собирам своите мисли. Ви благодарам на сите за пораките на поддршка. Разбудете ме кога сето ова ќе заврши, бидејќи не сакама да е стварно. Почивај во мир, Авичи – напишала Емили, која со починатата ѕвезда била од 2013 до 2015 година.
| | веќе видена | слични

Познатиот диџеј Авичи не починал од компликации со здравјето туку извршил самоубиство, пишува американскиот магазин „TMZ“. Според написот, тој се исекол со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Дамир Лудвиг е хрватски диџеј со долгогодишна кариера кој настапува во светски елитни клубови низ светот. Смртта на неговиот колега Авичи многу го потресе, па ...
| | веќе видена | слични

Хрватскиот диџеј Дамир Лудвиг, кој со години гради кариера во елитни клубови низ светот му посвети статус на колегата Авичи. „Тим Берглинг беше човек кој почина на 20.4.2018 година. Авичи е бренд кој почина уште во 2016 година. Брендот почина кога Тим одлучи да се повлече. Најважно е да се оддели човекот од неговите индустриски филозофии бидејќи ниеден човек не може да го преживее она што може индустријата со мултимилионскиот грб што го има. Секој што има мирен живот со дневни рутини од утринско кафе, работа, пиво после ручек и слободен викенд, барем еднаш се запрашал што би било сега да е во Бразил, во петок во Австралија, во сабота во Јужноафриканската Република, а во недела во Велика Британија. Би било генијално, но само ако на таа дестинација би пристигале со заповед „Energize“ и „Beam me up Scotty“. За жал, засега таквата технологија е можна само во серијата „Стар Трек“, а дури и со приватните авиони патувањата меѓу наведените дестинации траат минимум 20 часа. Дали некогаш сте патувале 20 часа со ...
| | веќе видена | слични

Познатиот шведски диџеј Авичи, кој почина минатата недела, зад себе остави сопруга и син, така пишуваат странските медиуми. Убавицата со која живее Авичи е Тереза Качерова од Чешка. Тие двајца го гледале заедно синчето Лук, кој е од првиот брат на Тереза. Швеѓанецот, музички продуцент и диџеј Тим Берглинг, попознат како ди џеј Авичи, почина во Оман на возраст од само 28 години, објави неговиот издавач. Тој бил најден во местото Мускат, во државата Оман. Авичи беше еден од пионерите на современиот музички жарн ЕДМ (Electronic Dance Movement). Неговите клупски хитови се Wake me up, Hey Brother и најновиот Lonely Together со Рита Ора. Тој освои две МТВ награди и една Билборд награда, а два пати беше номиниран и за Греми.
| | веќе видена | слични
2 копии

Шведскиот музичар и продуцент Авичи кој беше пронајден мртов на 20 април оваа година речиси и да не излегува од центарот на вниманието овие денови. Овој пат откако во јавноста се огласија двете поранешни девојки на музичарот овој пат се огласи и третата девојка со која пејачот бил во врска. Се работи за Тереза Качерова која по професија е модел со која Авичи бил во голема љубов но тајна. Тереза на Инстаграм ги шокираше сите откако објави отворено писмо во кое открива дека планирале заеднички деца заедно со Авичи. Таа во писмото пишува и за времето кое го поминале заедно, како и тоа дека тој му бил очув на нејзиниот син Лукас. -Драг Авичи овие денови ги поминав обидувајќи се да се разбудам и чекајќи некој да ми одговори дека ова е шега и грозна грешка. Мислам дека сега знам дека веќе никогаш нема да те видам, пишува Тереза во дел од писмото. Таа во писмото вели и дека била посветена целиот период нивната љубов да ја држи во тајност бидејќи сакала да биде само нивна и никој да не учествува во нивната авантура. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Прашања околу можните причини за пожарот во Нотр Дам се множат, откако неделниците Маријан и Канар аншене, открија дека на покривот на катедралата на главната ...
сите 178 | | | веќе видена

Како исходот од првиот круг на македонските претседателски избори ќе влијае на политичките елити, на вториот круг, и воопшто на политичката ситуација во ...
сите 350 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски на трибина со младите истакна дека верува во нив и е убеден дека на 5 мај ќе знаат да го направат ...
сите 210 | | | веќе видена

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
сите 229 | | | веќе видена

Оливер Дерковски, претседателот на Државната изборна комисија, изјави дека не верува дека ќе се распишат нови претседателски избори доколку во вториот круг на ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Разбудете ме кога ова ќе заврши – девојката на Авичи се прости од него!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: