Само три фудбалери меѓу првите десет на листата најплатени спортисти, Меси на прво место


Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси, е прогласен за најплатен спортист на светот. Аргентинецот со заработка од 127 милиони евра се најде на првото место на, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Фудбалот не само што име неверојатна глобална популарност, туку е и спорт во кој актерите заработуваат одлично. Тоа го покажува и новото рангирање на „Форбс“ ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

 Поранешниот пратеник Насер Зибери смета дека на кадровски промени требаше да претходи темелна анализа, врз основа на темелните принципи на добро владеење. ...
сите 195 | | | веќе видена

Соединетите Американски Држави ќе предложат создавање на меѓународни поморски сили за заштита на бродовите во Оманскиот Залив, во момент кога администрацијата ...
сите 97 | | | веќе видена

Франција, Британија и Германија испратија официјално дипломатско предупредување до Иран за сериозните последици со кои ќе биде соочен Техеран доколку не се ...
сите 72 | | | веќе видена

Големо невреме со дожд и силен ветер и грмежи во моментов има во скопско Лисиче и Аеродром. Невремето се приближува кон Центар и Карпош. Според УХМР истокот и ...
сите 358 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Само три фудбалери меѓу првите десет на листата најплатени спортисти, Меси на прво место

Од:
До кого (е-маил):
Порака: