Две лица починати, три деца се борат за живот по несреќа во кочанско

Две лица починати, три деца се борат за живот по несреќа во кочанско Маж и жена починале, три деца се борат за живот, а десет други се со сериозни повреди по несреќата што синоќа се случила во близина на кочанското село Оризаре. Полицијата соопшти дека несреќата се случила вчера околу 19,30 часо, кога трактор со приколка во која имало 18 лица, повеќето од нив малолетници, се превртел на пат во месноста Илин Дол на патот меѓу кочанските села Пресека и Оризари Портпаролот на штипската полиција Зоран Зафиров изјави дека групата се враќале од првомајски излет кога тракторот со приколката се превртел во атарот на кочанско Оризари. На местото на несреќата починал возачот на тракторот. На пат за скопските клиники починала неговата жена. На скопската клиника и градската болница „8 септември“ се пренесени вкупно13 деца со сериозни повреди, од кои три се во критична состојба. Три деца биле задржани во кочанската болница, а едно дете е пуштено на домашно лекување.
| | веќе видена | слични

Три деца се борат за живот, 11-мина се во стабилна состојба. И по речиси 24 часа од фаталната сообраќајна несреќа кога трактор натоварен со деца се превртел во кочанско Оризари, не сопираат надчовечките напори на лекарите во Ургентниот центар. Во ургентиниот центар во Скопје е нашиот репортер Мирјана Мирчевска Јовановиќ.
| | веќе видена | слични

Останато

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 153 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 197 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 113 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две лица починати, три деца се борат за живот по несреќа во кочанско

Од:
До кого (е-маил):
Порака: