Повлечи-потегни до трговска војна?

5 копии

Ако компаниите од Европската Унија не ги укинат тарифите и трговските бариери кои им ги наметнаа на Американците, САД ќе воведат тарифи во вредност од 20 отсто ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп повторно упатува економски закани до Европската Унија, предупредувајќи дека ќе ги удри трговците на унијата со 20 отсто ...
| | веќе видена | слични

„Ќе воведеме 20 отсто царина на европските автомобили“ Објавено на 22 јуни 2018 година Американскиот претседател Доналд Трамп се закани со воведување царина од ...
| | веќе видена | слични

Европската унија денес воведе царини за американски производи вредни милијарди долари Американскиот претседател Доналд Трамп се закани дека ќе воведе царини од ...
| | веќе видена | слични

Европската унија од денеска почнува со воведување царини на увоз на американска стока, како одговор на одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп да ...
| | веќе видена | слични

Почнаа да се проименуваат новите такси за увоз на американски производи во ЕУ, како одговор на одлуката на претседателот на САД Доналд Трамп да воведе повисоки ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски кој моментално е во домашен притвор, излезе со свој став околу референдумското прашање. Тој на својот ...
сите 50 | | | веќе видена

Според одлуката која ја донесе Министерот за финансии, Драган Тевдовски, тој го поддржува решението за пензионерите кои немаат дополнителни приходи да се ...
сите 55 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 32 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 123 | | | веќе видена

Професорот Трајко Славески во гостувањето на ТВ 21 вечерва истакна дека и тој го дели мислењето со останатите дека договорот од Преспа е штетен. Тој вели дека ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повлечи-потегни до трговска војна?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: