Тренерот на Вардар прв кандидат на РФМ за селектор на Македонија

Стратегот на македонскиот ракометен шампион Вардар, Раул Гонзалес Гутиерез е прв кандидат на Ракометната федерација на Македонија за селекторската позиција во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Одамна никој не не обединил вака како заминувањето на Лино Червар. Цела Македонија се мобилизира да бара нов селектор. Едно знаеме сигурно – каков не треба да ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи Никола Димитров на маргините од на 72-то Генерално собрание на ОН, вчера во Њујорк, во својство на претседавач со ...
сите 303 | | | веќе видена

Односите меѓу Грција и Македонија се подобрија во изминатите неколку месеци и има добра волја на двете страни за изнаоѓање решение за прашањето за името, ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тренерот на Вардар прв кандидат на РФМ за селектор на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: