7 задолжителни обувки од колекцијата на брендот Стјуарт Вајсман

Ако планирате да ја надополните вашата колекција на чевли, бидете сигурни дека ќе се заљубите во новата колекција на брендот Стјуарт Вајсман . Од патики и балетанки до влечки, новата колекција на модната куќа има многу да ни понуди. Разни современи модели се дизајнирани за да ги задоволат потребите на секоја жена – која секогаш сака да изгледа совршено. Цветни мотиви, металик-нијанси, детали од крзно што и’ додаваат уникатна текстура на оваа збирка. Погледнете што избравме за вас од колекцијата на Стјуарт Вајсман како инспирација за топлата сезона. Текст: А. Велјановска
| | веќе видена | слични

Кожените чевли од лимитираната линија од новата колекција на GEOX, достапни во продажба во продавницата GEOX во Скопје Сити мол, се сè она што ни е неопходно за оваа сезона (а секако дека ќе ги носиме и во сезоните пред нас!). Дизајнирани по принципот на препознатливата врна технологија на GEOX, овие трендовски чевли со интересна потпетица, се удобни за носење од утро до вечер. Ги носиме и на работното место со костум или сукња, но подеднакво се погодни и за полежерни модни комбинаци на пример, супервпечатливи се со „добри“ фармерки. На нашата листа на желби ги ставаме на првото место, поточно, потребни ни се сега и веднаш (додека ги има на залиха). MакMода
| | веќе видена | слични

Бисерчињата како аплицирани детаљи на модните додатоци кои станаа модерни овие есен и зима, продолжуваат да доминираат како тренд и во сезоната на потопли денови. Шпанската модна марка Манго во пролетната колекција нуди чантичка од проѕирни бисерчиња. За ова чанта наречена „Pellets“ веќе има листа на чекање. Неизбежна е на нашата шопинг листа. MакMода
| | веќе видена | слични

За денот на вљубените, шпанската модна марка Зара лансираше чевли во розова боја и декорирани на врвот со срциња. Не само што се преслатки, туку и воопшто не се здодевни, па ја освежуваат секоја модна комбинација. Овие романтични чевли ги ставаме први на нашата шопинг листа во месецот на љубовта – февруари. MакMода
| | веќе видена | слични

Останато

Полицијата 24 часа на ден ги чува таблите со новото име Северна Македонија, за да не бидат уништени и ишкртани како оние за автопатот Пријателство, пишува ...
сите 296 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата од 13 февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават во ...
сите 290 | | | веќе видена

Претседателот на партијата„ Алтернатива“ која настана по расколот во „Беса“, Африм Гаши по средбата со премиерот Заев изјави дека за партијата е повеќе ...
сите 212 | | | веќе видена

Професорката Гордана Силјановска, кандидатката за Претседател на Република Северна Македонија, на својот ФБ профил објави фотографија на која е со првиот ...
сите 162 | | | веќе видена

Двајца пациенти денеска беа пуштени на домашно лекување од болницата „8-ми Септември“. Пациентите ги пречекаа нивните роднини. Тие беа во добра состојба, но не ...
сите 198 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст" што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 136 | | | веќе видена

Самопрогласениот времен претседател на Венецуела, Хуан Гуаидо ја повика војската да дозволи влез на хуманитарната помош за Венецуела, која се очекува да ...
сите 123 | | | веќе видена

Фирмата „Авто мото здружение Гостивар“, чиј сопственик е газдата на „Дурмо турс“, минатата година имала забрана да врши технички преглед на возила. Забраната е ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

7 задолжителни обувки од колекцијата на брендот Стјуарт Вајсман

Од:
До кого (е-маил):
Порака: