Некои луѓе ве бркаат од својот живот само за да ве турнат во нечиј друг живот

Некои луѓе ве бркаат од својот живот и случајно ве туркаат во туѓ живот. Среќа во несреќа е што некогаш на таквите луѓе засекогаш ќе им бидете благодарни за таа постапка. Ве бркаат затоа што подготвуваат место за некој важен, а на крај никој не им доаѓа. На почетокот тоа не е убаво чувство. Да се биде отфрлен и оставен. Да се прашуваш и бараш каде припаѓаш. Како и да се чувствувате, не ги молете да ве примат назад во животот, затоа што ако се грижеле за вас, никогаш не би се однесувале така и никогаш не би ве понижиле. Некои луѓе ве бркаат од својот живот. Не ги напаѓајте, не правете драми од тоа и не се одмаздувајте. Животот ќе се погрижи за сите. Продолжете понатаму. Животот безброј пати докажал дека кога една врата се затвора, те чекаат уште милион други отворени врати. Доколку не го ставите вашиот мир на врвот на листата со приоритети, набргу ќе немате сила да се борите за себе. Не ја заборавајте вашата вредност. Кога ја знаете сопствената вредност, тогаш нема да ви биде гајле за туѓите зборови и ...
| | веќе видена | слични

Овие 10 правила ќе ве инспирираат да размислите за својот живот и да го подобрите, но и да живеете поспокојно. 1. Бидете толерантни кон оние кои не се на истиот пат со вашиот. Незнаењето, лутењето и љубомората се само дел од изгубените души. Тие не се за вас. 2. Пронајдете се себеси. Не дозволувајте другите да управуваат со вашиот пат. Тоа е само ваш пат. 3. Бидете обзирни кон гостите во вашата куќа. Послужете им најдобра храна, понудете им најдобар кревет, бидете чесни и праведни кон нив. 4. Не земајте ништо што е ваше, од никаде. Не сте го заслужиле, ниту пак добиле тоа. 5. Станете со сонцето и помолете се. Молете се сами и често. Најдете мир во тоа. 6. Почитувајте го мислењето на другите, нивните желби и зборови. Никогаш не ги прекинувајте додека зборуваат, не замерувајте и не ги навредувајте. 7. Сите луѓе грешат. Секоја грешка може да биде простена. 8. Негативните мисли создаваат болест на умот, духот и телото. Вежбајте оптимизам. 9. Децата се иднината. Всадете љубов во нивните срца, водете ги со мудрост ...
| | веќе видена | слични

Постојат пет заблуди кои се заеднички за сите луѓе кои сакаат да успеат, не дозволувајте тоа да ви се случи и на вас. Внимавајте овие замки да не ви застанат на патот… Недостаток на инспирација Патот до успехот е долг и потребна ви е постојана мотивација за да останете фокусирани, наведува Success. Живееме во информативно време и тоа треба да го искористите за секојдневно да добивате доза на инспирација преку блогови, текстови, видео канали итн. Наполнете ги батериите со позитивна содржина. Споредба Благодарение на социјалните мрежи луѓето постојано ги споредуваат своите впечатоци, достигнувања и случувања со другите. Но повеќе луѓе ги споредуваат само добрите моменти. Приватните и деловните победи, интересните и инспиративни работи, а сето тоа може да биде добро и лошо. Добро е бидејќи можат да ве инспирираат и сами да преземете некои акции во својот живот. Но не треба да се споредувате со другите и да се трудите само за да ги победите или да бидете подобри од нив. Гледајте ги целите на ...
| | веќе видена | слични

 „На негативните луѓе драмата им е како кислород. Останете позитивни, ќе им го одземете здивот.“ За жал, негативните луѓе се секојдневие и без разлика дали дома, на работа, на улица, во маркет, вие ги среќавате и мора да научите да се справите со нив. Цитати за негативните луѓе: Најлошата личност со која може да го минувате времето е онаа која се жали за сè и не цени ништо. Негативните луѓе не сакаат решенија. Решенијата значат дека мора да почнат да бараат нешто ново за кое ќе бидат негативни. Негативните луѓе губат време за да пронајдат мани на другите, но не инвестираат време за да ги коригираат своите. На негативните луѓе драмата им е како кислород. Останете позитивни, ќе им го одземете здивот. Негативните луѓе се среќни само кога ќе ве спуштат на нивното ниво. Колку помалку им одговарате на негативните луѓе, толку помирен ќе ви биде животот. Не можете да дискутирате со негативни луѓе. Тие го слушаат само тоа што им одговара и слушаат само за да одговорат. Останете на страна од негативните луѓе. Тие ...
| | веќе видена | слични

Останато

– На основа на работни групи ќе се разгледаат сите модалитети како да се имплементира препораката на Венецијанската комисија за Законот за употреба на ...
сите 322 | | | веќе видена

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 411 | | | веќе видена

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен изјави денеска дека ЕУ очекува Велика Британија да ја напушти Унијата на 31 јануари. Таа му ...
сите 194 | | | веќе видена

Пронајдени се телата на уште шест жртви од ерупцијата на вулканот на Белиот остров во Нов Зеланд. Специјалните единици на војската поминале четири часа на ...
сите 128 | | | веќе видена

Неколку илјади поднесени амандмани од опозициската ВМРО-ДПМНЕ на законите за Академијата на судии и јавни обвинители, за јавнообвинителската служба и за измена ...
сите 111 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 125 | | | веќе видена

Благодарение на интернетот, разговорите, социјалните мрежи и најевтини разговори, можете да се справите со тешкотиите и да комуницирате со друг постојано. Нема ...
сите 117 | | | веќе видена

Деветте нови аудио снимки со разговори поврзани со случајот „Peкет“ отворија нови дилеми, а особено внимение предизвика тврдењето дека во торбата има ГПС. ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Некои луѓе ве бркаат од својот живот само за да ве турнат во нечиј друг живот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: