На Македонија ѝ треба стратегија за рударството


12 копии

- Изминатата 2016 година беше прилично тешка, со многу ниски цени на металите, најниски во последната деценија, а „Злетово“ и „Тораница“ не работеа. Но, и во ...
| | веќе видена | слични

Рударскиот сектор во државата успешно ја заврши 2016 година оценија од македонската асоцијација на рударство. Важно е што годинава велат оттаму најголемиот дел ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

Оние инвеститори дојдени поради субвенциите и „срамно евтината работна сила“ може да си одат од Македонија, но сериозните компании ќе останат и на долг рок, ...
сите 72 | | | веќе видена

Собранието на Република Македонија попладнево ја продолжи 15. седница по Предлог-законот за употреба на јазиците на која пратениците од опозицијата продолжија ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во интервју за ТВ „Алсат М“ на прашањето дали е подготвен да си поднесе оставка од лидерската позиција ...
сите 160 | | | веќе видена

Британската полиција соопшти дека денеска уапсила уште двајца мажи во Велс кои се поврзани со минатонеделниот напад во лондонското метро. Британската полиција ...
сите 197 | | | веќе видена

Лидерот на Вмро Дпмне, Никола Груевски, екс првиот разузнавач Сашо Мијалков, неговиот поранешен шеф на кабинет во УБК, Тони Јакимовски и уште двајца обвинети ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На Македонија ѝ треба стратегија за рударството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: