Трчал маратон за Сиљановска: Почитувам луѓе што не ми ги јадат пациентите


Маратонецот, ветеринар и вегетаријанец Светомир Милошевиќ вчера го истрчал 32. Белградскиот маратон во чест на кандидатката за претседател Гордана Сиљановска ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Овој потфат на маринецот толку многу му значење што крајот на трката во понеделникот не можеше да го истрча, туку се влечкаше на коленици . Сепак , ништо не ...
| | веќе видена | слични

Нозете на маринецот Миках Херндон откажале на повеќе од 30 километри на Бостонскиот маратон. Но, тоа не го спречило да го заврши маратонот, па дури и лазејќи.
| | веќе видена | слични

15 април, денот кога се запали покривот од познатата катедрала Нотр Дам во Париз, цивилизациската историја го памети како кобен датум на фатални несреќи и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

За поединци, 15 април можеби е обичен ден како и секој друг. Во 2019, овој датум ќе се запамти како денот кога гореше катедралата Нотр Дам во Париз. Всушност ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Не се претставив како жртва, јас бев жртва. Со целокупниот процес и изнуда што беше правен од страна на оваа злосторничка група, предводена од Бојан Јовановски ...
сите 672 | | | веќе видена

Aко некој на јавна функција носи одлуки без да има правен основ, тоа е кривично дело за злоупотреба на положбата и тоа е кривично дело кое не застарува и нема ...
сите 339 | | | веќе видена

Иако работата е завршена околу членот 11 од Законот за помилување, во емисијата „Вин Вин“ на Телма телевизија пратеникот Антонијо Милошоски истакна дека ...
сите 319 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 103 | | | веќе видена

Веќе полека се приближуваме кон крајот на оваа година. Новата година симболизира и нов почеток, време кога непосакуваните работи треба да ги оставиме во ...
сите 146 | | | веќе видена

Кумановец на возраст од 28 години е повреден и пренесен во болница, откако во неговиот дом во селото Доброшане експлодирала плинска боца.Како што информираат ...
сите 103 | | | веќе видена

Лицемерието на СДСМ нема крај. Денеска ќе ви презентираме еклатантен случај како се фатени живи во креирање лажни вести и чистото лицемерие и политиканство на ...
сите 58 | | | веќе видена

И претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ѝ верува на баба Перса. Суровиот живот во Волково е ситината која излегува на површина, вели Мицкоски ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трчал маратон за Сиљановска: Почитувам луѓе што не ми ги јадат пациентите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: