Министорот Тодоров со екипите на брзата помош им помагаше на повредените

Екипите на брзата помош, по апелите за нивно непопречување, успеаја да дојдат до Собранието и да им помогнат на повредени. заедно со една од екипите беше и министерот за здравство Никола Тодоров кој им помагаше на повредените. Со него подоцна беше и пратеникот Владимир Ѓорчев, кој помагаше за носење на повредените до лекарските екипи.
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска во центарот на Белград се случувала вистинска драма пред една златара, каде непознат маж починал а екипите на брзата помош успеала само да ја констатира смртта. Од Брзата помош соопштија дека на човекот му се слошило на улица, кога екипите дошло пробале да го реанимираат човекот, но не успеале да го вратат во живот. Loading...
| | веќе видена | слични

Безживотно тело на маж е пронајдено синоќа во реката Бегеј во Зрењанин, потврдено е од Полициската управа во Зрењанин. На лице место дошле екипите на Брза Помош, пожарникари и полицајци, кои по неколку часа успеале да го пронајдат неговото тело, кое е исратено на обдукција во Нови Сад. Деталите за овој несреќен случај уште не се познати, а истрагата е во тек.
| | веќе видена | слични

Останато

Под влијание на новиот циклон кој се формира над Италија, името на циклонот е Маријан, денес во текот на вечерните часови најпрвин во западните предели, ...
сите 310 | | | веќе видена

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 77 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ не може да престане да ги брани криминалите на осудениот Никола Груевски и неговите соработници. Лицемерно е ...
сите 257 | | | веќе видена

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 122 | | | веќе видена

Министерството за правда забрзано работи на комплетирање на потребната документација за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, но не посочуваат ...
сите 237 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 218 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 364 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Министорот Тодоров со екипите на брзата помош им помагаше на повредените

Од:
До кого (е-маил):
Порака: