Трансродова личност од САД сака во пасошот да ѝ стои Х како ознака за пол

3 копии

Девет американски сојузни држави поднесоа барање до Апелациониот суд во Денвер да дозволи на трансродовата личност Дани Зим во пасошот да се идентификува со ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 40 американски сојузни држави поднеле тужба против група фармацевтски компании, вклучително и израелската „Тева“, тврдејќи дека во договорот ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Собраниската Комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања в четврток треба да расправа за одземање на мандатот на пратеникот Никола Груевски. Седницата ...
сите 397 | | | веќе видена

Нашата евровизиска претставичка Тамара Тодевска блесна на сцената во смарагден фустан кој е дело на врвниот дизајнер Александар Ношпал.На својот Фејсбук ...
сите 277 | | | веќе видена

Во соопштението од Кабинетот на Пендаровски се наведува дека претседателот на Алијансата за Албанците, Села, упати честитки до претседателот Пендаровски по ...
сите 226 | | | веќе видена

Завршува слободното формирање на цените на горивата. Од понеделник ќе стапи на сила нова методологија. Од регулаторната комисија велат дека на трговците ќе им ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трансродова личност од САД сака во пасошот да ѝ стои Х како ознака за пол

Од:
До кого (е-маил):
Порака: