ЕУ очекува резултати од борбата против корупцијата


4 копии

Транспаренси Интернешнл – Македонија се стекна со ре-акредитација за наредните три години и со тоа ги исполни сите критериуми да биде полноправна членка во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Обвинителката од која стравуваше цела Романија, Лаура Кодруца Ковеси, повеќе не е на чело на Специјалното јавно обвинителство (ДНА). Романскиот претседател, ...
| | веќе видена | слични

Романската Специјалната обвинителка Лаура Кодрута Ковеси од денеска не го води Специјалното јавно обвинителство (ДНА) чиј што имаше голем успех во борбата ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Романскиот претседател Клаус Јоханис денеска потпиша указ за разрешување од функцијата на главната обвинителка против корупцијата, Лаура Кодруца Ковеши по ...
| | веќе видена | слични

Лаура Кодруца Ковеши повеќе не е на чело на Специјалното јавно обвинителство (ДНА), тело кое успешно се бореше против распространетата корупцијата во Романија. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската комисија и САД реагираа за отстранувањето на главниот обвинител на Националната дирекција за борба со корупцијата во Романија Лаура Кодруца Ковеши, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лаура Кодруца Ковеши, по указот на романскиот претседател Клаус Јоханис, со кој ја отстрани од раководната функција во Националната дирекција за борба со ...
| | веќе видена | слични

Членовите на антикорупциска во септември ќе се избираат според новиот  Закон за Антикорупциската комисија.  Министерката Рената Тренеска Дескоска најави и  ...
| | веќе видена | слични

Од работата на антикорупциската комисија зависи борбата со корупцијата во државата, сметаат во граѓанскиот сектор. Организациите денеска пред шестмина министри ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 182 | | | веќе видена

За време на говорот на францускиот претседател на лидерскиот политички самит по повод 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна, во серијата ...
сите 116 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 78 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 136 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ очекува резултати од борбата против корупцијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: