Трансфери, зимски преоден рок

Вчера во 23:00 часот заврши зимскиот трансфер период во италијанската Серија А. Во продолжение ви ги пренесуваме сите трансфер операции во Интер што се извршија изминативе 31 ден. Како најзвучно засилување во тимот пристигна бразилецот Хернанес од Лацио за сума од околу 18 милиони евра, истотака пристигна и десниот бек на Торино Данило Д`Амброзио. Тимот го напуштија Ишак Белфодил кој замина на позајмица во Ливорно и Алваро Переира кој замина во Сао Паоло. Еве ги сите трансфери: Дојдени: Хернанес ( Лацио, целосен трансфер), Бота ( Ливорно, целосен трансфер ), Балде ( Модена, целосен трансфер), Маинини ( Варезе, крај на позајмица), Алибек (Болоња, крај на позајмица), Коса (Фолгоре, крај на позајмица), Џумо ( Униао Мадеира, крај на позајмица), Огунсеје Ибукун ( Марано, крај на позајмица), Палмиери (Модена, крај на позајмица), Скелото (Сасуоло, крај на позајмица), Браидих ( Про Патриа, крај на позајмица), Д‘Амброзио (Торино, целосен трансфер), Лосада (Карпи, крај на позајмица), Камара ( Сантарчангело, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 – Скопје денеска донесе одлука со која мерката притвор за ...
сите 377 | | | веќе видена

На социјалните мрежи вечерва се појавија коментари од фановите на музичарот кој загина со Шабан Шаулиќ, Мирсад Кериќ, кој овие денови беше заборавен од ...
сите 270 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 191 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Граѓаните сами ќе си ја платат Република Северна Македонија. Сите документи – лични карти, возачки дозволи, пасоши, здравствени книшки, регистарски таблички ќе ...
сите 24 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 99 | | | веќе видена

Демократите во Претставничкиот дом на американскиот Конгрес денеска претставија резолуција со која се бара суспендирање на вонредната состојба во земјата, што ...
сите 78 | | | веќе видена

До сега на Live Aid концертот се собрани околу 100 милиони долари за храна и лекови. Концертот , на кои има околу 250 000 луѓе се одржува во близина на местото ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трансфери, зимски преоден рок

Од:
До кого (е-маил):
Порака: