Трансбалкан од Гевгелија се спаси од стечај

Предлогот за отворање на стечајна постапка над имотот на должникот Автотранспортно друштво АД Трансбалкан Гевгелија, се констатира за повлечен, а со тоа постапката по предметот се запира, извести Централниот регистар на Македонија. Оваа одлука Основниот суд во Велес ја донел на 12 јануари годинава. Во Основниот суд во Велес на 17 декември минатата година се поведе предстечајна постапка над Автотранспортно друштво АД Трансбалкан од Гевгелија.За привремен стечаен управник беше именуван Драги Димовски од Струмица. Финансискиот извештај за работењето на компанијата во првте три квартали годинава, објавен на Македонска берза покажува дека е реализирана загуба од 8,2 милиони денари што е зголемување на загубата, во однос на минатата година кога компанијата имаше добивка од 4,4 милиони денари.
| | веќе видена | слични

Останато

За време на говорот на францускиот претседател на лидерскиот политички самит по повод 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна, во серијата ...
сите 90 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

По протестите пред домовите на Арнаудов, Мукоски и Василевски, „Македонија-блокира“ предводена од Јанко Бачев и Филип Петровски денес ќе протестираат пред ...
сите 61 | | | веќе видена

Адвокатот Александар Тортевски во емисијата Топ Тема на телевизија Телма, истакна дека обвинението против поранешниот премиер Никола Груевски во случајот ...
сите 42 | | | веќе видена

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 69 | | | веќе видена

Демант на објавена информација, барање за извинување и на крај тужба… Ова е процедурата за реагирање на објавена информација доколку сметате дека таа не е ...
сите 45 | | | веќе видена

Тридневната инертност на институциите беше доволна екс премиерот Никола Груевски да се даде во бегство. Од петокот до понеделникот, судските служби се обидоа ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трансбалкан од Гевгелија се спаси од стечај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: