Трамп застана во одбрана на Ненси Пелози


2 копии
17 копии

Трамп преку Твитер најави дека фокусот со неговите поддржувачи во универзитетскиот град Гринвил ќе биде за американската економија Американскиот претседател ...
| | веќе видена | слични

Претставничкиот дом на Американскиот Конгрес усвои реозлуција со која се осудувааат расистичките коментари на Трамп зa 4 демократски конгремснки од ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп изрази задоволство и ги поздрави членовите на Републиканската партија во Претставничкиот дом, кои речиси едногласно се ...
| | веќе видена | слични

Резолуцијата е изгласана во Претставничкиот дом со 240 наспрема 187 гласови Четири Републиканци им се придружија на Демократите во Претставничкиот дом на САД ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претставничкиот дом на американскиот Конгрес усвои резолуција со која се осудуваат „расистичките“ коментари на претседателот Доналд Трамп за членките на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Правдоубиецот Зоран Заев се соочи со гневот и револтот на нашите граѓани. Затоа се крие и молчи. Фатен е на дело како договара судски одлуки и активности на ...
сите 557 | | | веќе видена

Тестовите на лицето за кое попладнево се чекаа резултатите се негативни на коронавирусот, соопшти Министерството за здравство. -Резултатите на лицето ...
сите 508 | | | веќе видена

Снимките кои беа објавени во неделата од страна на пратеникот Антонио Милошоски а на кои се слушаше гласот на Зоран Заев ќе бидат дадени на форензика. Според ...
сите 135 | | | веќе видена

Одбраната на првообвинетиот Бојан Јовановски за наредното рочиште за случајот „Рекет" за сведоци ги предложи Сергеј Варошлија, Јовче Ременски, сопругот на ...
сите 124 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп застана во одбрана на Ненси Пелози

Од:
До кого (е-маил):
Порака: