Самит на Г7: Парализирани светски кормилари


Американскиот претседател Доналд Трамп продолжи со острите критики до најблиските сојузници на САД, по завршувањето на самитот на Г7 во Канада. Трамп порача ...
| | веќе видена | слични

Ние мора на прво место да го ставиме американскиот работник - порача првиот човек на САД Претседателот Доналд Трамп, денеска ги искритикува американските ...
| | веќе видена | слични

Според советникот на Доналд Трамп за трговија, канадскиот премиер се обидел да му забие нож во грб на американскиот претседател и поради тоа, порача дека има ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американскиот претседател, Доналд Трамп, повторно ги нападна западните сојузници во серија твитови што ги напиша од Сингапур, каде што се подготвува за ...
| | веќе видена | слични

Обвинувањата до Трудо се напад без преседан на некој лидер на земја што е сосед или сојузник на САД, оценува Асошиејтед прес Американскиот претседател Доналд ...
| | веќе видена | слични

„Депримирачки“ и „отрезнувачки“: германската канцеларка остро го критикуваше американскиот претседател за повлекувањето на поддршката за завршната декларација ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европа ќе спроведе контрамерки против американските тарифи за увоз на челик и алуминиум, порача германската канцеларка Ангела Меркел. Таа изгрази жалење поради ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 230 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 51 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на Договорот со Грција. Власта бега од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека ...
сите 129 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена

Зоран Велјовиќ, експерт за геометрија, истакнува дека никогаш не присуствал на фудбалски натпревар, но и тој даде свој удел во дебатата дали голот на Боакје е ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Самит на Г7: Парализирани светски кормилари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: