Трамп се закани дека ќе го уништи Иран


4 копии
9 копии

Американската армија синоќа соопшти дека успешно се изведени вежби во Арапското море во кои учествувал носач на авиони. Американската армија им ги покажа ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп му се заканил на Иран со уништување ако ги нападне американските интереси. "Ако Иран сака да се бори, тоа и официјално ...
| | веќе видена | слични

Заменикот командант на иранската Револуционерна гарда Мохамед Салех Јокар тврди дека иранските ракети со краток дострел можат да дојдат до американските воени ...
| | веќе видена | слични

Иран објави дека со леснотија може да ги гаѓа американските воени бродови распоредени во Персискиот Залив на тој начин продолжувајќи ја размената на остри ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со појава на град. Ќе дува умерен североисточен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал ...
сите 311 | | | веќе видена

Со повратот на 15 отсто од ДДВ, државата за првпат враќа пари директно кај граѓаните, велат од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија преку соопштение.Со ...
сите 251 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп се закани дека ќе го уништи Иран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: