Трамп: Парите за мито не беа од кампањата


7 копии

Американскиот претседател, Доналд Трамп го предупреди Министерство за правда на САД, како и Федералното истражно биро (ФБИ) да почнат да ја работат својата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американскиот претседател во канцеларијата полна со новинари и сниматели чекаше да го започне телефонскиот разговор со мексиканскиот претседател Енрике Пења ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп имал потешкотии при телефонски разговор во Оваланата соба, а тој момент го снимиле камерите. Трамп во канцеларијата ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп се најде во непријатна ситуација за време на прес-конференцијата со новинарите во овалната соба. Трамп требаше да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
4 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп предупредил на опасноста дека левичарските групи во САД ќе станат насилни доколку победат на претстојните избори за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Под влијание на посвежа воздушна маса утре и во четврток ќе се задржи променливо облачно време со слаби локални врнежи од дожд во западните и јужните делови и ...
сите 205 | | | веќе видена

Функцијата на Претседател на Републиката не е супститут на Владата. Оваа Влада ќе плати насоро висока цена за својата неспособност, неработење, индолентност, ...
сите 76 | | | веќе видена

Боинг 737 Макс, е модел на авион кој во две несреќи однесе 300 животи, а произведен е при брзање на компанијата Боинг да ја престигне конкуренцијата. Сега се ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп: Парите за мито не беа од кампањата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: