Заев се запозна со зетот на Трамп (ФОТО)


6 копии

Американскиот п ретседател Доналд Трамп потпиша нова извршна наредба со која ја објав и неговата намера да го остави отворен американскиот воен затвор во ...
| | веќе видена | слични

Трамп за време на својот говор ја раскажа животната приказна на Џи Сеонг-Хо, Кореец кој што успеал да пребегне од Север на Југ и неговиот „поход“ го спореди со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кина и Русија се конкуренти на САД, кои ги доведуваат во прашање американските интереси, економија и вредности, порача американскиот претседател, Доналд Трамп, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во првиот говор до нацијата, американскиот претседател Доналд Трамп повика на единство и ги повика демократите на соработка, објави Би-Би-Си. Тој нагласи дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп во традиционалниот говор за состојбата на нацијата ноќта кон средата по македонско време, по годината што ја одбележаа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Актуелната политичка состојба во земјава, затворската казна за поранешниот премиер Никола Груевски и неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 180 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев се запозна со зетот на Трамп (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: