ТРАМП: Откако сум јас претседател, Иран е помалку непријателски расположен кон САД


4 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп во интервју за „Тајм“ изјави дека би размислил за употреба на воена сила против Иран, за да го спречи да се снабди со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека официјален Берлин сериозно ги сфаќа новите информации кои САД ги објавија за наводната одговорност на Иран за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со цел да се олабави атмосферата во Персискиот залив, Џереми Корбин ја повика британската влада да се воздржи од ескалирање на тензиите со Иран без да има ...
| | веќе видена | слични

Од Пентагон објавија нови фотографии за кои тврдат дека ја докажуваат иранската одговорност за нападот на јапонскиот танкер во Оманскиот залив. Американците ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Никој не сака да дојде до војна, ниту САД ниту пак Иран. Но сепак, воена ескалацијата се чини е речиси незапирлива, смета Удо Бауер. Реномираните израелски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пред пратениците следната недела во Собранието ќе се најде новиот текст на законот за Јавно обвинителство, со кој Специјалното јавно обвинителство ќе се ...
сите 166 | | | веќе видена

Јавното обвинителство за организиран криминал во куса изјава за „Република“ демантира дека за специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е издадена наредба ...
сите 225 | | | веќе видена

Откако го освои Вимблдон, најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, со семејството дојде на летување во Хрватска. Тој пред неколку дена стигна на Корчула, па ...
сите 244 | | | веќе видена

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО.Снимките предадени во ...
сите 352 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТРАМП: Откако сум јас претседател, Иран е помалку непријателски расположен кон САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: