Трамп го стави првото вето

7 копии

Американскиот Конгрес го одби предлогот на Доналд Трамп за забрзано финансирање на изградбата на ѕидот на американската граница со Мексико. Американскиот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп одговори на Твитер со еден збор „вето“ на вчерашната усвоена Резолуција на Сенатот за укинување на одлуката за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бранејќи го еден од најзначајните проекти во неговиот мандат , Трамп најави вето на одлуката донесена од сенаторите. Тоа би значело дека градбата на ѕидот ќе ...
| | веќе видена | слични

Американскиот Сенат му се придружи на Конгресот и гласаше против воведување вонредна состојба, која поради мигрантската криза ја прогласи претседателот на САД, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Претседателката на Претставничкиот дом на Конгресот на САД Ненси Пелоси изјави дека нема намера да отпочне постапка за отповикување на претседателот Доналд ...
| | веќе видена | слични
3 копии
7 копии
повеќе

Останато

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ во пресрет на утрешните саботни протести „Еден од пет милиони“, денеска изјави дека секој има право ...
сите 172 | | | веќе видена

Охрид, 22. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северeн правец. Максималната ...
сите 169 | | | веќе видена

,,Ова е ИД на денот на изборите . Ова е ИД денеска” , рече Трамп покажувајќи им на новинарите географска карта со бројни црвени точки претходнои со бела ...
сите 107 | | | веќе видена

На средбите  тој посочи дека во земјава откако е СДСМ на власт имаме се потешко секојдневие, неправди на секој чекор и огромна неспособност на власта да донесе ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп го стави првото вето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: