Трамп случајно откри детали за договор за имиграција со Мексико

7 копии
5 копии

Целта е да се намали бројот на мигранти од овие држави кои нелегално ја поминуваат јужната американска граница Претседателот на САД Доналд Трамп изјави дека ...
| | веќе видена | слични

,,Следната недела Службата за миграции и царина ќе почне процес за отстранување на милиони мигранти , кои илегално влегле во САД. Ќе бидат отстранети со иста ...
| | веќе видена | слични

САД од следната седмица ќе почнат со депортација на повеќе милиони илегални мигранти, соопштил денеска американскиот претседател Доналд Трамп.„Следната седмица ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
повеќе

Останато

До изборите министерското место за труд и социјална политика во техничката Влада ќе остане празно откако ВМРО-ДПМНЕ до вчерашното распуштање на Собранието не ...
сите 446 | | | веќе видена

Пратениците упатија пораки до граѓаните за кого да ја дадат довербата на 12 април. Пратеникот Никола Мицевски од ВМРО-ДПМНЕ изјави дека граѓаните не треба да ...
сите 275 | | | веќе видена

Кинеските здравствени власти денеска апелираа до лицата кои се излекувани од новиот коронавирус да дадат крв заради лекување други пациенти. Крвната плазма на ...
сите 388 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп случајно откри детали за договор за имиграција со Мексико

Од:
До кого (е-маил):
Порака: