Јужна Кореја побара помош од ОН во мониторинг на активностите на Северна Кореја


Севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун, вети дека ќе ги прекине активностите за тестирање на нуклеарното оружје, до крајот на мај Јужнокорејскиот претседател Мун ...
| | веќе видена | слични

Помпео во мисија за организирање на деталите од средбата Доналд Трамп - Ким Јонг Ун Американскиот државен секретар Мајк Помпео е во Пјонгјанг на подготовки за ...
| | веќе видена | слични

Американските службеници соопштиле дека Помпео ќе изврши притисок на Северна Кореја да ги ослободи тројцата затворени американски државјани. Американскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Челниците на Кина, Јапонија и Јужна Кореја се сретнаа во средата на самитот во Токио за да дадат силен гест на солидарност во време на историските дипломатски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државниот секретар на САД Мајк Помпео, неодамна направи гаф, ословувајќи го севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун, како „претседателот Ун“, што наиде на остри ...
| | веќе видена | слични

Северна Кореја претходно призна дека киднапирала 13 јапонски државјани, пред повеќе од 10 години за да обучаваат шпиони, од кои петмина се вратиле во Јапонија. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Jапонскиот премиер Шинѕо Абе изјави дека Јапонија ќе ги нормализира односите со Северна Кореја, само ако сеопфатно се решат прашањата за севернокорејската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 155 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 148 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 314 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јужна Кореја побара помош од ОН во мониторинг на активностите на Северна Кореја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: