Доналд Трамп Јуниор сепак ќе сведочи во Конгресот

3 копии
3 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп ќе го посети Белград идната година, непосредно после изборите во САД, и ќе понуди решение за косовската криза, тврди ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Адвокатот на претседателот Доналд Трамп, Руди Џулијани, ја откажа посетата на Киев поради тоа што новозибраниот претседател на Украина, Володомир Зеленски е ...
| | веќе видена | слични

,,Според мене, пред-изборите ќе се одиграат меѓу заспаниот порочен Џо и  налудничавиот Берни”, напиша тој на Твитер.. Сите други исчезнуваат со брзината на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп е убеден дека кандидат на демократите, со кој ќе се соочи на претседателските избори во ноември 2020 година, ќе биде Џо ...
| | веќе видена | слични
20 копии
8 копии
повеќе

Останато

 Тамара ја сподели фото-приказната за создавањето на фантастичниот, смарагдно зелен фустан кој го носеше на евровизиската сцена. Дело на Александар Ношпал, за ...
сите 417 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп му се заканил на Иран со уништување ако ги нападне американските интереси. Ако Иран сака да се бори, тоа и официјално ќе ...
сите 186 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 246 | | | веќе видена

Нешнл интерест Реализмот значи разбирање за различните интереси и црвени линии на државите. Неможноста ова да се оствари може да доведе до повторување на ...
сите 75 | | | веќе видена

Шокантна изјава на Тамара за 1тв во која таа тврди дека настапот во Израел е многу поважен од набавка на амбулантни возила затоа што без Евровизија никој ...
сите 54 | | | веќе видена

По оваа смена на Кикл , сите министри од коалициската партија си поднесоа оставки. ,,Во договор со претседателот на државата , му предложив на претседателот да ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доналд Трамп Јуниор сепак ќе сведочи во Конгресот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: