Пред финалето на Суперболот: Трагедија во Америка, загина голема ѕвезда

2 копии

Се прослави во таборот Филаделфија после победата во финалето над Њу Ингланд и освоената прва титула во историјата на неговиот клуб. Се прослави во таборот Филаделфија после победата во финалето над Њу Ингланд и освоената прва титула во историјата на неговиот клуб.Играчот на Индијанаполис Колтс Едвин Џексон на 26-годишна возраст загина во сообраќајна несреќа еден час пред почетокот на 52.Супербоул кој заврши со победа на Филаделфија Иглс. Покрај Џексон во несреќата загинал и уште еден маж на возраст од 54 години.Како што објавија американските медиуми, тие двајца стоеле покрај автомобилот кога во нив влетал друг автомобил и ги усмртил. Полицијата на местото на несреќата упасила 37-годишениот Алекс Кабрера Гонзалес кој немал возачка дозвола и бил под дејство на алкохол.„Сите сме скршени од тага…Едвин го сакавме сите во оваа франшиза, го сакавме неовиот натпреварувачки дух“, порачаа од клубот.Џексон е роден на 19.декември 1991 година, а во Индијанаполис пристигна во 2015 година.
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп го повтори повикот за депортирање на илегалните доселеници откако Едвин Џексон, член на тимот Индијанаполис Колтс, вчера беше убиен во сообраќајна несреќа од пијан илегалец.- Одвратно е тоа што личност која е илегално во нашата земја го уби Едвин Џексон. Ова е уште една од многуте трагедии кои можеа да бидат спречени. Мораме да ги натераме демократите да заземат цврст став за границата и за илегалната имиграција, ВЕДНАШ! - напиша Трамп на Твитер.Несреќата се случила во близина на Индијанаполис, кога Џексон (26) и 54 годишниот таксист Џефри Монро застанеле покрај автопатот, веројатно затоа што на Џексон му се слошило. Во тој миг на нив налетал пикап камион што го возел пијаниот 37-годишен илегалец од Гватемала, кој немал возачка дозвола и по несреќата се обидел да побегне од местото на настанот. Џексон играше во американската фудбалска лига НФЛ за тимот Аризона Кардиналс од 2015 година, а во 2016 година се приклучил на Индијанаполис Колтс.Пред овој настан, една од ...
| | веќе видена | слични

Останато

По завчерашните два инцидента во КПУ „Скопје“ и констатираните пропусти во безбедносните протоколи на затворот, директорот Ѓоко Котевски најави дека ќе поднесе ...
сите 477 | | | веќе видена

Апелирам до сите оние кои што се залагаат за правда и право, за сите оние што сакаат вистинско обединување во Република Македонија, за сите оние кои што сакаат ...
сите 277 | | | веќе видена

Семејството Шаулиќ денес, ден по погребот, го посети местото каде почива кралот на народната музика, неговиот гроб во Алејата на заслужни граѓани на Новите ...
сите 221 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Расправата за барањето за одземање на имунитетот на Вељаноски,  поднесено од Одделението за организиран криминал и корупција при скопскиот Кривичен суд поради ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пред финалето на Суперболот: Трагедија во Америка, загина голема ѕвезда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: