Трамп нема да учествува на форумот во Давос, причина несогласувањата за ѕидов со Мексико


Американскиот претседател Доналд Трамп го откажа присуството на Светскиот економски форум во Давос. Причината е несогласувањето со демократите околу ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

Поради немањето разбирање на демократите по прашањето на граничната безбедност и големото значење што тоа ја има за безбедноста на земјата, го откажувам ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Доналд Трамп ги повтори заканите дека ќе прогласи вонредна состојба за да изгради ѕид долж мексиканската граница, поради што владата е делумно затворена веќе ...
| | веќе видена | слични

5,7 милијарди „тешкиот“ ѕид кој реши да го гради на границата со Мексико, претседателот на САД го брани со непотпишување на законот за финансирање на сојузната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 12. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Во утринските и претпладневните часови по котлините со појава на ...
сите 403 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп нема да учествува на форумот во Давос, причина несогласувањата за ѕидов со Мексико

Од:
До кого (е-маил):
Порака: