Вредноста на турската лира и натаму опаѓа

Американскиот претседател Доналд Трамп за британската новинска агенција „Ројтерс“ порача дека САД нема да прават никакви отстапки на Турција за американскиот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот Доналд Трамп вети дека нема да прави никакви отстапки кон Турција, за да издејствува ослободување на уапсениот од неа американски свештеник и ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии
4 копии

Исмаил Џем Халавурт, адвокат на американскиот свештеник Ендрју Брунсон, најави дека до крајот на месецот ќе поднесе жалба до турскиот Уставен суд. Брунсон е ...
| | веќе видена | слични

Tурскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјавил дека Турција ќе остане силна и покрај „обидот за економски удар“ во ек на тензии меѓу Анкара и Вашингтон. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Почитувани судии од Апелациониот суд, Издигнете се над состојбата во која сте на сила втурнати, земете ги предвид аргументите на одбраната при носењето на ...
сите 206 | | | веќе видена

Охрид, 21. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни. Максималната температура во Охрид ...
сите 250 | | | веќе видена

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 172 | | | веќе видена

Албанските медиуми упатија остри критики на официјална Тирана бидејчи институциите се уште немаат одговор на прашањето како во земјата влегол нелегално ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вредноста на турската лира и натаму опаѓа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: