Трамп најави нови визи за образувани мигранти, можно и државјанство


Не е точно дека нема да бидат потребни работни или туристички визи од први јануари 2019 година за престој во Германија. По бројните прашања токму на оваа тема ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави денеска дека планира измени кои се однесуваат на можното доделување државјанство на странци кои имаат американска ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Останато

Откако британскиот Парламент отфрли договор за брегзит на премиерката Тереза Меј со Брисел, можноста Велика Британија да ја напушти Европската унија без ...
сите 404 | | | веќе видена

Зоран Заев на сметка на уставниот поредок, на сметка на државните и национални интереси се самопромовира во лидер со најголем рејтинг меѓу етничките Албанци, ...
сите 349 | | | веќе видена

Лидерот на „Независни Грци“ Панос Каменос, во интервју за грчата телевизија „Скај“, истакна дека договорот од Преспа е невалиден затоа што на него го нема ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп најави нови визи за образувани мигранти, можно и државјанство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: