Новиот имиграционен план на Трамп не предвидува „Лотарија за зелена карта“

Претседателот денес се очекува да објави план за имиграциони реформи Претседателот на САД Доналд Трамп денес треба да го објави предлогот за имиграциони ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп го претстави својот имиграциски план, кој предвидува фаворизирање на талентираните, „брилијантни" имигранти со изразени ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на САД, Доналд Трамп го претстави денеска својот имиграционен план кој преедвидува фаворизирање на талентираните и интелигентните имигранти со ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Доналд Трамп го претстави новиот план за имиграција со кој сака да ги убеди јавноста и конгресмените дека треба да се преструктуира системот на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот очекува сериозни и коренити промени за време на неговата администрација кон имиграционото прашање Доналд Трамп го објави долгоочекуваниот предлог ...
| | веќе видена | слични

Останато

Неотворањето на преговорите на ЕУ со Северна Македонија и Албанија е стратешка грешка со која е изгубен кредибилитетот на Унијата и со тоа е отворена вратата ...
сите 520 | | | веќе видена

Управниот одбор на Здружението на судиите најостро ги осудува нападите врз судството и судиите од било која страна и смета дека тие претставуваат директен ...
сите 343 | | | веќе видена

,,Живееме во период кога нашите политички противници се борат со нас на политичката сцена со сите алатки коишто им се на располагање, исклучувајќи ги ...
сите 215 | | | веќе видена

Од УПОЗ потсетуваат дека бараат враќање на парите од штрајкот во 2016 година, итна измена на Законот за судска служба со која поинаку ќе се определи позицијата ...
сите 153 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Преку Национална стратегија за развој на човечки капитал и низа мерки, ќе се работи на долгорочно подобрување на искористувањето на човечкиот потенцијал, како ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новиот имиграционен план на Трамп не предвидува „Лотарија за зелена карта“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: