Гвантанамо продолжува со работа под ревидирани услови


Секретарот за одбрана Џим Матис изрази надеж дека Притвораниот центар во Куба ќе помогне во безбедноста и сигурноста на САД Пентагон ги најави условите според ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп сугерираше можност за повлекување на акредитациите на дел од известувачите од Белата куќа по објавувањето на истражување ...
| | веќе видена | слични

Белата куќа соопшти дека обвинувањата се неосновани Белата куќа ги осуди медиумите, кои вчера објавија дека брошурата, која првата дама Меланија Трамп ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Првата дама на САД, Меланија Трамп се соочува со напади за плагијат, откако започна нејзината нова онлајн кампања за безбедноста на децата. Брошурата објавена ...
| | веќе видена | слични
9 копии
повеќе

Останато

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 182 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 112 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 62 | | | веќе видена

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гвантанамо продолжува со работа под ревидирани услови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: