Ситуацијата помеѓу САД и Иран продолжува да се вжештува


3 копии

Американскиот претседател, Доналд Трамп, денеска се заканил дека ќе го нападне Иран во знак на одмазда за какви било напади од Техеран на сè што е американско. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

За време на потпишувањето на санкциите против Иран, американскиот претседател Доналд Трамп се обрати до друг ајатолах, а не до оној против кого се воведени ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Иран, Хасан Рохани ги отфрли најновите санкции кои Американците му ги воведоа на иранскиот врховен верски лидер Али Хамнеи. Рохани за време на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии
4 копии
4 копии

Советникот за национална безбедност на САД, Џон Болтон изјави дека претседателот Доналд Трамп е отворен за преговори.Тој додаде дека сѐ што треба Иран да ...
| | веќе видена | слични

Кина, Русија и Иран се обидуваат да маниулираат со јавното мнение во САД пред изборите во 2020 година, изјави за „Блумберг“ претставник од администрацијата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 148 | | | веќе видена

Руските пранкери кои го имитираат поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, и кои им се јавуваат по телефон и ги лажат политичарите и светските ...
сите 217 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Владата на Северна Македонија ги опиша Малтешаните како „криминалци" во телефонскиот разговор што протече во јавноста и што ја потресе ...
сите 27 | | | веќе видена

Националната опера и балет и оваа година ќе биде дел од програмата на 59. издание на фестивалот „Охридско лето“ со оперски гала-концерт. Вечерва, со почеток во ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ситуацијата помеѓу САД и Иран продолжува да се вжештува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: