Трамп: Кина многу сака трговски договор со САД


7 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп официјално ја започна својата предизборна кампања за уште четири години на претседателската функција. Официјалната ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Претседателот на САД Доналд Трамп го продолжи важењето на зголемениот степен на предупредување во врска со земјите од Западен Балкан, кое е во сила од 2001 ...
| | веќе видена | слични

Трамп го извести Конгресот на САД дека заканата поради која е предвиден таков степен на предупредување и натаму постои, соопшти синоќа Белата куќа. -Заканата, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на САД, Доналд Трамп, со писмото го извести Конгресот дека ја продолжува американската национална вонредна состојба која го одобрува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нови меѓусебни пораки на релација СДСМ и ДУИ по вчерашното официјално предизборно коалицирање на Заев и Касами. Од партијата на Ахмети денеска со потсетување ...
сите 273 | | | веќе видена

Строгите епидемиолошки критериуми за откажување на јавни собири се однесуваат само на двата карневали во Струмица и Прилеп, како и за спортските натпревари кои ...
сите 594 | | | веќе видена

Така, вкупниот број на смртни случаи во Кина се искачи на 2.888, според Националната здравствена комисија. Од коронавирус починаа најмалку 2.800 луѓе ширум ...
сите 479 | | | веќе видена

Вчера во 12,20 часот во СВР Охрид од ТППЕ Охрид, бил пријавен пожар во помошна просторија на ул.„Живко Чинго“. Од полициски службеници од СВР-Охрид излезено ...
сите 69 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена

Сите масовни собири, концерти, театарски претстави, кои се закажани и предвидени да се одржат до 6ти март, во насока на натамошна соодветна превенција во ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп: Кина многу сака трговски договор со САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: