Пресврт во политиката на Ким Џонг-ун: Северна Кореја ќе ги запре нуклеарните тестирања


2 копии

Северна Кореја соопшти дека ги запира тестирањата на балистички ракети со долг дострел и планира да ги затвори полигоните за тестирање на нуклеарни бомби. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп после разговорите со јужнокорејскиот претседател, Муџ Џае-Ин кажа дека има припреми за негов состанок со ...
| | веќе видена | слични

Прв пат после 1953 година севернокорејски лидер ја помина воената линија и зачекори на јужнокорејско тло. Иако Ким Јонг-ун се согласи да седне на иста маса со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека разговарал со јужнокорејскиот колега Мун Џае-ин и оти се во тек подготовки за неговата средба со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев вчера на два пати ја пласираше тезата дека Груевски бил киднапиран. Со сета тежина на премиерската функција, Заев вчера на два пати ја обвини ...
сите 162 | | | веќе видена

„Владата на СДСМ продолжува со криминалното и расипничко работење. Одродената и криминална власт предводена од аболицираниот Заев безмилосно ги троши парите на ...
сите 201 | | | веќе видена

Бидејќи веќе неколку дена е во бегство, во Унгарија, екс премиерот Никола Груевски не се појави на денешното рочиште за “Насилството во Центар”. Од затворот ...
сите 363 | | | веќе видена

Холандскиот премиер Марк Руте денеска ја отфрли идејата на францускиот претседател Емануел Макрон за формирање на европска армија. – Идејата за европска армија ...
сите 170 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 75 | | | веќе видена

По неуспешниот обид да му се достави упатен акт од судот за издржување затворска казна од две години за предметот „Тенк“ и откако полицијата наиде на затворена ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пресврт во политиката на Ким Џонг-ун: Северна Кореја ќе ги запре нуклеарните тестирања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: