Книгата на Иванка на паштунски

7 копии

Поранешната советничка на американскиот претседател Доналд Трамп објави снимен телефонски разговор со Трамп, кој и се јавил откако била отпуштена од Белата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешната соработничка на Доналд Трамп, Омароса Маниго Њумен го опишала американскиот претседател во својата нова книга и го нарекла "сексист", "расист" и ...
| | веќе видена | слични

Го видов дека стави хартија в уста. Имајќи предвид дека Трамп е бактериофоб, бев шокирана кога го видов како џвака и голта хартија. Мора да се работело за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави синоќа дека Франција и САД би требало меѓусебно да се почитуваат, како што им доликува на едни долгогодишни ...
сите 254 | | | веќе видена

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 78 | | | веќе видена

Судот на почетокот на денешното рочиште за случајот “Насилство во Центар” донесе одлука на обвинетиот Никола Груевски, кој избега во Унгарија, да му се суди во ...
сите 204 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата ...
сите 86 | | | веќе видена

Постои ли белоруска врска во бегството на Груевски, повеќе унгарски медиуми пренесуваат изјава на добро информиран дипломат кој тврди дека според дипломатските ...
сите 234 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Книгата на Иванка на паштунски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: