Иран ќе го надмине лимитот на ураниумските резерви од нуклеарниот договор


2 копии

Иранската атомска агенција денеска потврди дека земјата набргу ќе го надмине лимитот за своите резерви од ураниум утврден во неуспешниот нуклеарен договор ...
| | веќе видена | слични
2 копии

САД ќе испратат околу илјада војници и воена опрема на Блискиот Исток како одговор на „заканата“ од Иран, изјавија синоќа од Пентагон. „Одобрив префрлање на ...
| | веќе видена | слични

Неодамнешниот напад на два танкери што превезувале нафта во Орумскиот Проток предизвикаа разговори за стратешки важниот проток и неговата улога во глобалната ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
3 копии

Иран до крајот на месецот ќе го надмине лимитот на резерви за ниски збогатен ураниум, кој е предвиден со нуклеарниот договор меѓу Техеран и светските сили, и ...
| | веќе видена | слични

Според шефот на американската дипломатија, сега „сите опции се на маса“ кога станува збор за спорот помеѓу Вашингтон и Техеран. „Соединетите Американски Држави ...
| | веќе видена | слични

Резервите ќе се зголемат, односно ќе стасаат до повеќе од 300 килограми лимит до 27 јуни Иранската организација за атомска енергија изјави дека државата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во крајните планински региони ќе има услови за појава на краткотрајна нестабилност ...
сите 278 | | | веќе видена

Како Управата за семе и саден материјал би можела да блокира капитални инвестиции, да добие замерки од меѓународната заедница, или да не работи транспарентно, ...
сите 91 | | | веќе видена

Ако СЈО не продолжи да постои, корупцијата во државата ќе продолжи, изјави во интервју за Гласот на Америка претседателот на Асоцијацијата на обвинители во ...
сите 148 | | | веќе видена

Една трудница е пренесена во болница, а имало повеќе рушења на фасади од згради во Атина при земјотресот од 5.1 степени. Еден турист е полесно повреден кога ...
сите 194 | | | веќе видена

Откако се обелодени случајот „Рекет” во кој е уапсен Бојан Јовановски или Боки 13, а истиот ден таа реши да ја депонира оставката, Катица Јанева стана топ тема ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иран ќе го надмине лимитот на ураниумските резерви од нуклеарниот договор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: