Трамп ги критикува социјалните медиуми за „замолчување милиони луѓе“

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска упати критики до социјалните медиуми за замолчување на „милиони луѓе“ преку, како што го нарече, акт на цензура, јавува Ројтерс. Трамп не спомна по име ниту една компанија, но вчера Фејсбук, Твитер и Гугл отстранија стотици профили поврзани со наводна операција на иранска пропаганда, додека Фејсбук симна кампања за која наведе дека е поврзана со Русија. „Гигантите во социјалните медиуми замолчуваат милиони луѓе. Не може тоа да се стори дури и ако значи дека мора да продолжиме да слушаме лажни вести како Си-Ен-Ен, чии рејтинзи паднаа сериозно. Луѓето треба да препознаат што е вистинито, а што не е, без цензура“, рече Трамп.
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот тврди дека граѓаните се жалат на пристрасни информации на пребарувачите на социјалните медиуми Претседателот на САД Доналд Трамп ги предупреди ...
| | веќе видена | слични
11 копии

„Гугл“ (Google) го демантира американскиот претседател Доналд Трамп, кој вчера на Твитер напиша дека компанијата „манипулира со резултатите од пребарување во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Доналд Трамп го обвини Гугл дека ги мести резултатите од пребарувањето, со цел да создаде лоша слика за него. Тој тврди дека на луѓето кои во последно време ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп заедно со својата сопруга Мелани Трамп и министерот за здравство, Алекс Азаро, ја посетиле детската болница во Охајо. Претседателот кратко време се дружел со малите, а учествувал и во нивните секојдневни задачи. Можеби не требало да се нафати да го бои американското знаме со нив, доколку бил свесен дека тоа е премногу тешка задача за негова возраст. Направил грешка, ги измешал боите, така што сината боја не се наоѓа на нејзиното место, а неговата вежба веднаш се најде на осуда на социјалните мрежи. The President has colored his flag wrong. That is all. pic.twitter.com/wWXBgR9I6V — Talia (@2020fight) August 25, 2018
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од понеделник, откако ќе се достават дополнителни списи кои недостасуваат, Советот на јавни обвинители ќе решава по извештајот на Обвинителството за гонење на ...
сите 792 | | | веќе видена

Селективната правда е неправда, а во Македонија гледаме дека главата на октоподот е недопирлива и се што прави системот е обид да се покријат трагите кои што ...
сите 305 | | | веќе видена

Знаат ли бугарските безбедносни служби дека Орце Камчев се одмора на јахта во пристаништето во Варна, прашува бугарскиот портал АФЕРА.БГ. Вчера во Северна ...
сите 238 | | | веќе видена

На прашањето: дали очекува да почнат лични дисквалификации врз неа и врз дел од обвинителите во тимот како тоа дека против Катица Јанева се водела судска ...
сите 377 | | | веќе видена

Поранешниот член на групата „Нокаут“ и нов заменик-министер за економија Кирил Колемишевски, воскресна во политиката преку шарените трибини пред Владата за ...
сите 188 | | | веќе видена

„Јас од месец септември 2018 година до некаде 10 април 2019-та сум постојано уценуван од група на луѓе кои од мене изнудија голема сума на парични средства“, ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп ги критикува социјалните медиуми за „замолчување милиони луѓе“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: