(ВИДЕО) На погребот на Џорџ Буш Постариот, Трам не сакаше ни да ги погледне Бил и Хилари Клинтон


Случувањата во првиот ред на погребот на 41. претседател на Америка, Џорџ Буш постариот стана „жешка тема“ во американските медиуми, веднаш по доажањето на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Американскиот претседател одлучи за патувањето од својата канцеларија до гостинската куќа во која беше сместен Џорџ Буш помладиот, дојден во Вашингтон за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Соединетите Американски Држави се простиле од Џорџ Буш Постариот. На церемонијата, меѓу другите, биле и сегашниот претседател на Америка и неговата сопруга, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Актуелниот претседателски пар Доналд и Меланија Трамп, во друштво на четворицата негови претседателски претходници од Белата куќа со нивните сопруги, Барак и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот Доналд Трамп и четворица негови претходници во Белата куќа присуствува во средата на државната церемонија на простување од 41-от американски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 132 | | | веќе видена

До вторник ќе преовладува претежно облачно време со повремени врнежи со променлив интензитет. Пообилни врнежи од снег ќе има во недела и вторник и ќе се ...
сите 209 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов на 28 декември, во 12 часот, ќе има редовно годишно обраќање пред пратениците во Собранието. Известувањето ...
сите 113 | | | веќе видена

Италијанскиот премиер Џузепе Конте потврди дека младиот новинар Антониo Мегализи им подлегнал на повреди здобиени за време на нападот на божиќниот панаѓур во ...
сите 130 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски синоќа ја посети Виница, од каде што порача дека граѓаните се незадоволни од власта. Му се пожалиле дека лебот ...
сите 379 | | | веќе видена

Потпретседателката на Собранието и копретседавач на Интерпартиската парламентарна група за интеграција, помирување и реформи Фросина Ташевска Ременски за МИА ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) На погребот на Џорџ Буш Постариот, Трам не сакаше ни да ги погледне Бил и Хилари Клинтон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: