Трамп: Дури и непријателите веруваат во мојата невиност


Аналитичарите до неодамна се прашуваа дали Доналд Трамп ќе издржи до крајот на својот мандат, а после се што се случи во последните неколку седмици и низата на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Поранешниот советник за национална безбедност на американскиот претседател Мајкл Флин ги известил луѓето од транзицискиот тим на Доналд Трамп дека се ноѓа под ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател изјави денес дека Џо Либерман кој беше кандидат на Демократите за американски потпретседател, најверојатно ќе биде иден шеф на ФБИ, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп изјавил дека именувањето на специјалниот советник за надзор на истрагата за вмешаноста на Русија во изборите во САД ја ...
| | веќе видена | слични

Трамп ја почнува турнејата во земјите од Блискиот Исток и Европа во повеќе од една недела нема да биде во САД. Американскиот Претседател во четвртокот рече ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

 Не секогаш се потребни зборови за да ги покажете чувствата или ставот за нешто. Ако некој не ви се допаѓа или напротив, ви се допаѓа, ако лажете или пак ви е ...
сите 44 | | | веќе видена

Брана во Порторико може да пукне и да загрози над 70.000 жители во два соседни града. Властите се обидуваат да ги мобилизираат сите ресурси. Ова се случува ...
сите 252 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи Никола Димитров се сретна со Фам Бин Мин, заменик премиерот на Социјалистичка Република ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп: Дури и непријателите веруваат во мојата невиност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: