Трамп не дозволи прашање од новинарот на Си-Ен-Ен


8 копии
3 копии

Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп денеска не му дозволи на новинарот на Си-Ен-Ен да му постави прашање на првата негова прес конференција по ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп на денешната прес-конференција одби да одговори на прашањето на новинарот на Си-Ен-Ен за појавувањето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп не дозволи прашање од новинарот на Си-Ен-Ен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: