Путин и Макрон се согласија за договорот за иранската нуклеарна програма


4 копии

– Рускиот и францускиот претседател Владимир Путин и Емануел Макрон во денешниот телефонски разговор се согласија дека во целост треба да биде зачуван и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп соопшти на „Твитер“ дека денеска во 14 часот по локално време ќе објави дали САД ќе се повлечат од нулеарниот договор за ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
7 копии

Вашингтон, 7 мај 2018 (МИА) - Шефот на британската дипломатија Борис Џонсон денеска изјави дека американскиот претседател Доналд Трамп ја заслужува Нобеловата ...
| | веќе видена | слични

Шефот на британската дипломатија Борис Џонсон денеска апелираше американскиот претседател Доналд Трамп да не ги повлекува САД од Договорот за иранската ...
| | веќе видена | слични

Германија и Франција соопштија во понеделникот дека ќе останат во нуклеарниот договор меѓу Иран и светските сили од 2015 година, дури и доколку САД се повлечат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 425 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 319 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 79 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 168 | | | веќе видена

Како поранешниот премиер и актуелен почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски избегал од Македонија, како стигнал до Унгарија , дали е уште таму и дали ...
сите 285 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 244 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 65 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Путин и Макрон се согласија за договорот за иранската нуклеарна програма

Од:
До кого (е-маил):
Порака: