Трамп и Абе разговараа за нападот во Оманскиот залив


2 копии

Претседателот на САД, Доналд Трамп ги отфрли тврдењата дека авионите веќе започнале напад врз ирански цели, наводно ирански радарски и ракетни системи, ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател, Доналд Трамп, изјави дека не тој не посакува војна, но го предупреди Иран дека ќе се соочи со целосно уништување доколку избувне ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Иранската армија денеска ги предупреди САД дека најмалиот напад врз територијата на Иран ќе има катастрофални последици за американските интереси во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Иран силно ќе одговори на било каква закана која доаѓа од САД, соопшти иранската новинска агенција „Тасним“, повикувајќи се на портпаролот на Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Иран ќе одговори решително на каква било закана од САД, истакна портпаролот на Министерството за надворешни работи, Абас Мусави.– Ние нема да дозволиме никакво ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Mинистерот за здравство Венко Филипче не даде конкретен одговор на прашањето дали трудниците треба или не да се вратат на работните места од 1 јуни. Според ...
сите 485 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска имал средба со семејството на Емилија Динева од Дојран, жената која почина од последици по сообраќајна несреќа и ...
сите 233 | | | веќе видена

Во вечерашното интервју на телевизија Алсат М, министерот за здравство. Венко Филипче зборувајќи за состојбата со коронавирусот оцени дека здравствениот систем ...
сите 251 | | | веќе видена

Д-р Ристо Симеонов, детски хирург, изведе успешна бубрежна трансплантација на пациент со вродена аномалија – валвула на задна уретра. Интервенцијата ја изведе ...
сите 85 | | | веќе видена

Економијата покажува се позагрижувачки податоци, односно првите два пакети воопшто не му помогнале на бизнисот, а третиот е само обид за предизборен поткуп, ...
сите 126 | | | веќе видена

На гостувањето во „10 МИНУТИ“ на ТВ21, техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев рече дека Управниот Суд потврдил дека Владата работела незаконски ...
сите 240 | | | веќе видена

Нова искра во односите меѓу Бугарија и Русија предизвика рускиот патријарх Кирил со именувањето на светите браќа Кирил и Методиј како словенски учители при ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп и Абе разговараа за нападот во Оманскиот залив

Од:
До кого (е-маил):
Порака: