Коце Трајановски ќе има иста кола како на Бијонси

Слоганот на новиот „мерцедес“ на Трајановски е „бидете пред времето, возете први“. Економската криза не важи кога се работи за службеното возило со кое се поднови скопскиот градоначалник Коце Трајановски. Црната луксузна лимузина од специјалната класа мерцедес, а во која ќе се вози градскиот татко, го олесни ќесето на буџетот на градот за 80.000 евра. „Мерцедес“ од оваа класа вози и светски познатата поп-пејачка Бијонси. Портпаролот на Град Скопје, Неделчо Крстевски негираше дека новиот автомобил, кој се очекува да пристигне напролет, има разни додатоци како масажери и посебни клима-уреди со регулатор, во случај градоначалникот да е чувствителен на провев. Градоначалникот се откажал и од специјалните светла со пет нивоа на регулирање, за да ги скрати дополнителните трошоци. - Мерцедесот е со штоф, а не со кожа, до толку внимававме. Сите тие посебни додатоци доаѓаат со автомобилот, меѓутоа ако дополнително се нарачаат. Ние не ги нарачавме. Немам зошто да ги кријам перформансите на автомобилот, кога ...
| | веќе видена | слични

За три месеци ќе пристигне новата протоколарна кола, црна боја, „С“ класа, со обични перформанси, без кожени седишта и масажери, специјално озвучување и нестандарден клима-уред, тврдат од Градот , негирајќи ги информациите дека градоначалникот ќе се вози во нов автомобил со невидени удопства Кожени седишта, масажери и специјално озвучување се измислици на медиумите околу новиот „мерцедес“ на градоначалникот Коце Трајановски, реагираат од Градот околу пласираните информации дека скопскиот челник ќе се луксузира со нова кола со невидени удопства. Од неговиот кабинет објаснуваат дека е набавено едно возило „мерцедес“, црна боја, „Ѕ“ класа, како што налагаат стандардните протоколарни услови. Главната причина што ја наведуваат од Градот е дотраеноста на сегашниот возен парк, составен од два „мерцедеса“ стари повеќе од 15 години, кои постојано се расипуваат. Службеното ново возило на Трајановски чини 79.000 евра, а ќе биде со обични перформанси, обичен клима-уред, озвучување, а седиштата ќе бидат од штоф, затоа ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 427 | | | веќе видена

Бегството на екс премиерот Никола Груевски ја заостри политичката реторика помеѓу власта и опозицијата. СДСМ прстот го впери кон лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Според ...
сите 363 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 248 | | | веќе видена

Министерството за правда забрзано работи на комплетирање на потребната документација за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, но не посочуваат ...
сите 296 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коце Трајановски ќе има иста кола како на Бијонси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: