Оаза на мирот: Ѕирнете во новата луксузна вила на Ѓоковиќ во Србија! (ФОТО)


2 копии

Семејството на Новак Ѓоковиќ пред повеќе од една година започна да работи на голема куќа на Павловачко Езеро, а како што се гледа од новите фотографии, вселувањето се приближува. Иако имаат прилика на било кое место да изградат куќа, Ѓоковиќ сепак ја избраа Србија и тоа малото езеро на чија обала се гради куќата. Првите фотографии се појавија минатата година на социјалните мрежи и тогаш почнало да се шпекулира дека Ѓоковиќ ќе градат нешто што ќе изгледа како вилата на Азурната обала. Таткото на Новак, Срѓан Ѓоковиќ дошол на оваа идеја, па тој ја гради семејната вила во која Новак ќе може да ужива со семејството, браќата и родителите кога ќе има прилика. Новата вила треба да има и пропратни објекти, а не е исклучено дека еден ден тука ќе биде изграден и ресторан и базен. Вилата е на два спрата и се наоѓа на самата обала на вештачкото езеро, популарно кај риболовците. Куќата е прилично изолирана, а од околу нема други објекти.
| | веќе видена | слични
4 копии

Стрината на Новак Ѓоковиќ, сопругата на Момир Ѓоковиќ, го прогласила Момир за мртов. па му го го презела богатството што го заработил работејќи со скапоцени камења. Овој не можел да го профати тоа, па си го одзел животот. Момир Ѓоковиќ (59), чичко на Новак, се обесил пред четири години во својата куќа во Краљево, дознава српски Курир. Првиот братучед на таткото на Новак, Срѓан, не можел да поднесе што го измамила сопругата кога во Австралија, каде што живеел, го прогласила за мртов и си го присвоила неговото богатство. По занимање бил рударски техничар и скоро 4 децении се занимавал со проучување и обработка на минерали и така се збогатил. Бил добар човек, чесен и вреден. Долго живеел со сопругата во Австралија, но пред 15 години морал да се врати во Србија поради документи. Оваа ситуација ја искористила сопругата и го прогласила за мртов. Парите што ги заработил работејќи со скапоцени и полускапоцени камења му останале заробени кај неа. Се обдувал да докаже дека е жив, но попусто. Пишувал писма до ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стефан Ѓоковиќ вчера го прослави својот трет роденден во друштво на семејството и другарчињата. Во Монте Карло приредена беше прослава во чест на роденденот, а мама Јелена не можела да ги сокрие солзите. – Имам едно прашање за сите мајки – дали вие плачете кога на вашите деца им е роденден? Ја навистина не сум плачка. Поточно, воопшто не плачам, но за роденденот на Стефан почнав да плачам кога го видов како се смее. Беше толку среќен и убаво се дружеше со со другарчињата. Ова е прв роденден каде тој конечно сфаќа дека му е специјален ден и тоа навистина го усреќи. Им благодарам на сите за прекрасните желби и честитки за Стефан, напишала гордата мајка. A post shared by Jelena Djokovic (@jelenadjokovicndf) on Oct 21, 2017 at 2:34pm PDT
| | веќе видена | слични
2 копии

Сопругата на Новак Ѓоковиќ, Јелена, на 2 септември ја роди Тара, секако во болница во Монако. Како и при раѓањето на тригодишниот Стефан, Ѓоковиќ се решија за специјалниот компекс „Грејс Кели“. Комплексот е дел од болница изградена пред 115 години, а делото во кој се породила Јелена, почнал со работа кон крајот на педесеттите години. Од врвот на родилиштето се гледа скоро цело Монако. Родилиштето е отворено во 1949 година, а денешниот простор е луксузен и на родилките им нуди целосно уживање пред породувањето. Планот е овој комплекс да биде додатно унапреден во наредниот период. Во обновата на овој комплекс се вложува, па според планот до 2015 година оваа болница треба да биде една од најскапите и најубавите во тој дел од Европа. Новак не штедел за да ѝ обезбеди на сопругата најдобри услови за породување, а колку чинело раѓањето на Тара – во оваа болница чинот на породување чини 5000 евра, а секој ден поминат во болница по 1000 евра.
| | веќе видена | слични
2 копии

Момир Ѓоковиќ (59), чичкото на најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ, се обесил пред четири години во својата куќа во Краљево, екслузивно дознава српски Курир. Првиот роднина на Новак кренал рака врз себе бидејќи не можел повеќе да поднесе тоа што сопругата го изневерила па во Австралија каде што живееле го прогалсила за мртов и така го присвоила целото богатство кое тој го заработил. Бил богат и успешен – Момо по занимавање бил рударски техничар и речиси четири децении се занимавал со проучување и обработка на метал и од тоа се збогатил, наведува соговорникот за српски Курир кој е упатен за оваа трагедија. – Беше многу добар човек, чесен и вреден, но не само тоа, беше богат и успешен почитуван во Србија, но и надвор од земјата. Долго време живеел со сопругата во Австралија. Меѓутоа, пред 15 години поради документи морал да се врати во Србија. Неговото враќање дома го искористи неговата сопруга и го прогласи за мртов. Го изневери, парите кои ги заработил останале заробени кај неа. Се обидувал да докаже ...
| | веќе видена | слични

Јелена Ѓоковиќ на својот Инстаграм профил објавила фотографија на која ја дои својата ќерка. Младата мајка уште еднаш покажала дека е пример за сите млади жени. Со оваа фотографија таа дала огромна подршка на сите мајки кои се борат доењето во јавноста да стане нормална раота. Неодамнешно истражување спроведено во Србија покажало дека во јавноста од Првата светска војна до пред 30-тина години нема ниту една објавена фотографија на мајка која дои. Бројни познати личности во Србија, се залагаат оваа слика да ја променат во Србија па на своите профили објавуваат фотографии како ги дојат своите деца.
| | веќе видена | слични

Новак и Јелена Ѓоковиќ минатиот месец го добија своето второ дете. Иако славниот пар се обидува да го чува приватниот живот подалеку од будното око на јавноста, понекогаш им дозволува на своите фановите да ѕирнат во интимните семејни моменти. 31-годишната Србинка сподели фотографија на која ја дои едномесечната ќеркичка Тара. Заедно со нив на фотографијата е и едно од трите семејни кученца – Пјер. Изразот на Пјер на фотографијата е мотивот што ја поттикна Јелена да ја објави оваа фотографија, со коментарот: „О, господине Пјер!“ Пред два дена, Јелена сподели фотографија и од синот Стефан за неговиот трет роденден.
| | веќе видена | слични

Најдобриот српски тенисер е секогаш ведар и насмеан и е познат по своите шеги и хумор. Сепак, пред четири години во неговата фамилија се случила голема трагедија, која тенисерот никогаш не ја преболел. 59-годишниот чичко на Новак., Момир Ѓоковиќ се обесил во својата куќа откако сопругата го изневерила и ограбила. Бил богат и успешен, вреден и почитуван, но наседнал на замката на жената која кога тој се вратил за документи во Србија, од Австралија каде живееле, го прогласила за мртов и му ги земала сите пари па го оставила. Оваа трагедија го скршила тенисерот.
| | веќе видена | слични

На фотографијата се гледа како Јелена ја држи Тара во прегратка и ја дои истовремено. На фотографијата се наоѓа и Пјер, една од трите пудлици кои ги имаат Јелена и Новак. Најдобар српски тенисер Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена станаа родители по вторпат, на 2 септември, а малата Тара е родена во величествениот болнички комплекс Грајс Кели во Монако. Прослава во домот на Ѓоковиќ:Стефан наполни 3 години, Јелена полна со емоции (видео)
| | веќе видена | слични
3 копии

Сопругата на популарниот тенисер Новак Ѓоковиќ, Јелена , на својот инстаграм-профил објави фотографија на која ја дои нивната ќеркичка Тара . Виедно, ова е и прва фотографија од наследничката на Ѓоковиќ, која дојде на овој свет на 2 септември. На фотографијата позира и домашниот миленик Пјер , кој е една од трите пудлици во домот на славниот тенисер. Изразот на Пјер на фотографијата е мотивот што ја поттикна Јелена да ја објави оваа фотографија, со коментарот: „О, господине Пјер!“
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на грчкиот парламент, Никос Вуцис, соопштил дека пратениците ќе гласаат за ратификување на Преспанскиот договор со Македонија до крајот на ...
сите 532 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози во западните и југозападните делови од државата. Во останатите делови од државата коловозите се ...
сите 153 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 223 | | | веќе видена

Дозволете ми во мое лично име и во име на ВМРО-ДПМНЕ, на членовите на Синодот, на ценетото свештенство и монаштво, како и на сите православни верници во ...
сите 257 | | | веќе видена

По повеќемесечно натегање пратениците од власта и од опозицијата успеаја да постигнат компромис и по скратена постапка го донесоа новиот антикорупциски закон, ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оаза на мирот: Ѕирнете во новата луксузна вила на Ѓоковиќ во Србија! (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: