Едно лице загина во сообраќајна несреќа кај кочанско Прибачево


2 копии

Изутринава во 6:40 часот во близина на Кочанското село Прибачево кај месноста викана Пруга, се случи тешка сообраќајна несреќа во која животот го загуби лицето В.Р. (78) од Кочани. До несреќата дошло кога на лицето В.Р кое управувало мопед и се движело по патот Кочани-Пробачево, скрушнувајќи кон нивите под патот, од спротивната страна налетало возило „пежо пикап“ и удрило во возачот на мопед. Од силниот удар лицето В.Р починало на лице место. Увидна екипа од ПС Кочани и јавен обвинител излегоа на лице место и вршат увид на несреќата. Подетални информации од полицијата најавуваат по завршувањето на увидот на местото на несреќата.
| | веќе видена | слични
3 копии

Едно лице го загуби животот во тешката сообраќајна несреќа што се случи рано изутрината на локалниот пат кон кочанското село Прибачево, во близина на месноста Пруга. Се работи за 76годишен велосипедист од Кочани кој бил удрен од патничко моторно возило, а од полицијата потврдија дека по здобиените повреди од ударот, велосипедистот починал на лице место. Околу 6.40 часот на локалниот пат селот Прбичаево село Оризари се случила сообраќајна несреќа во која учествувале велосипед, управуван од 76годишен возач од Кочани и патничко моторно возило пежо 406 управуван од 52годишен возач од Прибачево. Во незгодата животот го загубил 76годишниот велосипедист, рече Гордана Панајотова, портпарол на СВР Штип. Според очевидци на настанот, велосипедистот се упатил кон една од нивите во близина на местото каде се случила несреќата, но во критичниот момент не забележал дека се приближува автомобилот. Тој доаѓаше од споредниот пат на главниот пат со точакот, ниту гледал лево десно, директно влетал во колата, немал време ниту ...
| | веќе видена | слични

Уште една жртва на патиштата на Истокот. Во сообраќајна несреќа животот го загуби 76 годишен кочанчанец. Несреќата се случила утринава околу 6 и 40, во близина на кочанското село Прибачево, кај месноста викана „Пруга“. Во несреќата учествувале 76 годишен возач на велосипед од Кочани и патничко моторно возило „Пежо 406“ управувано од 52 годишен возач од с. Прибачево. Кочанско-изјави Гордана Панајотова- портпарол на СВР-Штип. Движејќки се по локалниот пат помеѓу селата Оризари и Прибачево, велоспедистот директно се судрил со возилото кое сообраќало од спротивен правец. Од силината на ударот, велосипедистот починал на лице место. Увидна екипа од ПС Кочани вршеше увид на лице место. Истрагата треба да ги утврди причините за сообраќајната несреќа која однесе уште еден човечки живот.
| | веќе видена | слични

На 29.06.2017 година околу 06.40 часот на место викано „Пруга“, атар на с.Прибачево, кочанско, се случила сообраќајна незгода во која патничко возило „Пежо“ со кочански регистарски ознаки, управувано од лицето С.Х. (52) од с.Прибачево удрило во лицето В.Р. (76) од Кочани, кој управувал велосипед. Велосипедистот починал на местото на настанот. Увид на местото на настанот извршила екипа на ПС Кочани. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на обдукција. Loading...
| | веќе видена | слични

Ова му се случи на граѓанин од Кочани, во непосредна близина на градот. Загинатиот со велосипед, според првичните сознанија што ги добивме од полицијата, тргнал утринава нешто по шест часот, кон својата нива. На стотина метри до истата, на местото каде недовршената железничка пруга Кочани – Делчево – Бугарска граница, го сече патот до кочанското село Прибачево, а поради високиот троскот, го прават овој дел од патот непрегледен, е причината велосипедистот да удри во автомобил марка Пежо, што во тој момент доаѓал од спротивен правец. Како последицата од силниот удар. 76 годишниот Владимир Равњак починал на лице место. - Увид изврши  Крим техника од кочанската полиција во содејство со дежурен јавен обвинител од кочанското Основно Јавно Обвинителство. Истрагата за останатите детали, причинители за несреќата, е во тек, изјави Гордана Панајотова – портпарол во СВР Штип. За неполни 24 часа ова втора несреќа на и до железничка линија. Вчера воз удри во автомобил. Резултатот е двајца тешко повредени и згрижени на ...
| | веќе видена | слични

Утрово околу 6.40 часот на место викано „Пруга", атар на кочанското село Прибачево, се случила сообраќајна незгода во која животот го загуби велосипедист.Автомобил пежо, со кочански регистарски ознаки, управуван од С.Х. (52) од с.Прибачево удрил во В.Р. (76) од Кочани, кој управувал велосипед.Велосипедистот починал на местото на настанот. Увид на местото на настанот извршила екипа на кочанската полиција.По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на обдукција.
| | веќе видена | слични
2 копии

Тешка сообраќајна несреќа во која едно лице го загуби животот се случила утринава во 6:40 часот во кочанско Прибачево на местото викано Пруга. Според првичните информации од полицијата, автомобил „Пежо“ удрил во пешак кој починал на лице место. Идентитетот на возачот и починатото лице не се познати, а повеќе детали се очекуваат по завршување на полицискиот увид.
| | веќе видена | слични

Подетални информации од полицијата најавуваат по завршувањето на увидот на местото на несреќата. 78 годишен жител на Кочани загина во тешка сообраќајна несреќа утринава во 6:40 часот, во близина на Кочанското село Прибачево кај месноста викана Пруга. До несреќата дошло кога на починатото лице кое управувало мопед и се движело по патот Кочани-Пробачево, скрушнувајќи кон нивите под патот, од спротивната страна налетало возило „пежо пикап“ и удрило во возачот на мопед. Од силниот удар кочанчанецот починал на лице место. Увидна екипа од ПС Кочани и јавен обвинител излегоа на лице место и вршат увид на несреќата. Подетални информации од полицијата најавуваат по завршувањето на увидот на местото на несреќата.
| | веќе видена | слични

До несреќата дошло кога на лицето В.Р кое управувало мопед и се движело по патот Кочани-Пробачево, скрушнувајќи кон нивите под патот, од спротивната страна налетало возило „пежо пикап“ и удрило во возачот на мопед. Од силниот удар лицето В.Р починало на лице место. Увидна екипа од ПС Кочани и јавен обвинител излегоа на лице место и вршат увид на несреќата. Подетални информации од полицијата најавуваат по завршувањето на увидот на местото на несреќата. /МИА
| | веќе видена | слични
2 копии

Автомобил прегази пешак во село Прибачево. Идентитетот на жртвата сè уште не е познат. „Сообраќајката“ се случила утринава, во 06 и 40 часот, кај месноста викана „Пруга“, автомобилот, управуван од засега непознато лице, удрил, исто така, во засега непознато лице. Пешакот починал на самото место.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

Под влијание на потопол влажен бран утре и во среда ќе биде облачно со врнежи претежно од дожд. Во западните делови се очекуваат обилни врнежи (локално над 40 ...
сите 270 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 268 | | | веќе видена

По бегството на поранешниот премиер Никола Груевски само со лична карта, власта ќе бара начин на обвинетите, освен пасошот да им биде одземен и овој документ, ...
сите 225 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 година изготвен од Владата предводена од СДСМ, обезбедува раст на платите во сите сектори. Со Буџетот за 2019 година предвидено е ...
сите 255 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 377 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Едно лице загина во сообраќајна несреќа кај кочанско Прибачево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: