Еден загинат, а четворица повредени при истовар на мермер кај градската капела


7 копии
2 копии

Еден загинат и четворица повредени во страшна сообраќајка која на големиот ден Велики петок се случи во Бугарија, во близина на Банско. Утрово на Велики петок ...
| | веќе видена | слични

Едно лице почина, најмалку четири лица се повредени во тешка катастрофа во близина на Банско, објави дописникот на БГНЕС за регионот. Сериозната несреќа се ...
| | веќе видена | слични

На југот на Шпанија вчера се случила несекојдневна несреќа во која најдебелиот крај го извлекле слонови. Имено, камион кој превезувал животни излетал од пат и ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Уште една трагедија се случи во Македонија, петмина кочанчани доживеаа несреќа за време на работното време. - На 30.03.2018 година околу 17 часот кај градската ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Четириесет и седумгодишниот кочанчанец Н.Ј. починал вчера, а четири лица од Штип, Кочани и Крива Паланка се здобиле со тешки телесни повреди откако од засега ...
| | веќе видена | слични

МВР соопшти дека Б.Н. (27) од Штип, З.А. (26) од Кочани и М.Ј.(21) од Крива Паланка веднаш по незгодата биле пренесени во Ургентниот центар во Скопје, а М.З. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американските пилоти имале час до два за едукација за летање со новиот боинг 737 мах 8 , кој во последната половина година учествуваше во две авионски несреќи. ...
сите 181 | | | веќе видена

Претседателот на Европскиот Совет, Доналд Туск попладнево изјави дека е можно „кусо одлагање“ на повлекувањето на Велика Британија, но само под услов ...
сите 227 | | | веќе видена

Началникот на полицијата во Нов Зеланд, Мајк Буш изјави денеска дека напаѓачот од Красјтчрч имал намера да изврши уште еден напад. Според полицијата, Тарант ...
сите 214 | | | веќе видена

Откако скопскиот Кривичен суд му одреди куќен притвор на поранешниот градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски, од неговата партија ГРОМ, денеска реагираа ...
сите 186 | | | веќе видена

Како што најавија од опозицискиот Сојуз за Србија (СзС) денеска пред зградата на општина Гроцка, во близина на Белград, се одржа протест со цел разрешување од ...
сите 212 | | | веќе видена

-После подолг временски период, Македонија се врати на вистинската патека на европеизација и демократизација, знаете дека долги години бевме заробена држава, ...
сите 102 | | | веќе видена

Со професорката и идна претседателка на Република Македонија на политичкото собрание на Европската Народна Партија. За интересите на граѓаните,за правдата и ...
сите 128 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека нема најави за нова амнестија. Како што рече Заев, Законот за амнестија на обвинети за настаните од 27 април, беше ...
сите 148 | | | веќе видена

Шефицата на дипломатијата на ЕУ Федерика Могерини изјави дека за лидерите на Западен Балкан постојат две опции – да си постават високи цели или да не направат ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еден загинат, а четворица повредени при истовар на мермер кај градската капела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: