„Титаник 3“ по третпат почнува со слушање на „бомбите“ како материјални докази


10 копии

Со изведување на материјални докази, поточно со слушање на разговори од „бомбите“, во Кривичниот суд почна рочиштето за предметот “Титаник 3” на СЈО, во кој ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжи судското рочиште за предметот на СЈО „Траекторија“ со изведување докази, меѓу кои дописи, меморандуми, понуди… во ...
| | веќе видена | слични
8 копии
20 копии

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за „Траекторија", „Монструм" и „Титаник 3" на Специјалното јавно обвинителство. Случајот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По две или три рочишта за случајот Монструм, вратите на судот ќе бидат отворени и рочиштата ќе бидат јавни, велат адвокатите Насер Рауфи и Дафинка Ивановска. ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Додека се чека Собранието да даде автентично толкување на Законот за СЈО, постои можноста овој предмет да се врати во редовното обвинителство а бомбите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Адвокатот на обвинетите за петкратното убиство кај Смилковско езеро, Насер Рауфи по денешното рочиште за случајот „Монструм“ рече дека со нелегално ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руската авиокомпанија „Аерофлот“ ќе ја откаже до ноември нарачката на 20 авиони „Боинг 737 Макс“, освен ако компанијата Боинг може да и гарантира безбедност на ...
сите 239 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател, Стево Пендаровски денеска се повлече од учеството во Комитетот за интеграција на Република Северна Македонија во НАТО Алијансата. ...
сите 160 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател, Гордана Силјановска-Давкова, вчера оствари средба со граѓаните во општина Крива Паланка и разговараше со нив за енормното загадување ...
сите 134 | | | веќе видена

За само неколку дена, лидерот на ВМРО ДПМНЕ, три пати остро ја нападна Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, споменувајќи мафијашко и рекетарско ...
сите 226 | | | веќе видена

,,Во Венецуела има над 20 000 кубански војници на важни локации . И навистина владеат. Имаме и колумбиски герилци , бунтовници кои контролираат делови ан ...
сите 148 | | | веќе видена

Во своето гостување во емисијата „И што сега“ на МРТ, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски повикувајќи се на изјавата на Заев, истакна дека ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Титаник 3“ по третпат почнува со слушање на „бомбите“ како материјални докази

Од:
До кого (е-маил):
Порака: