Традиционални пијалоци во Шпанија 2 дел

Шпанија е доста разноврсна земја која има своја сопствена култура на пиење, традиции и секако голема почит кон нивните пијалоци, кои се земаат многу сериозно од секој шпанец. Виното не е единствен карактеристичен национален пијалок туку постојат и многу други пијалоци кои се подгутвуваат со многу тешка работа и уметност и тоа доста долго време. Пиењето е многу повеќе од акција но исто така и големо социјанлно задоволство во кое се ужива со пријателите, фамилијата и колегите во било која прилика, без разлика дали се работи за освежувачката Sаngria за време на летото или пак за добар вкусен загревачки ликер за време на зимото. Претходно објаснивме дел од традиционалните пијалоци во Шпанија , сега да продолжиме таму каде што застанавме. Шпански бели вина Најпопуларните бели вина доаѓаат Rueda регионот во Castilla y León и од La Rioja. Другите популарни вина кои доаѓаат од Шапнија се познатото засилено бело Шери и пенловото Cava. Бели вина од Rueda Rueda според шпанската класификација спаѓа во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Само оние што ќе гласаат „за“ или „против“ во недела ќе учествуваат во одлуката за иднината на Македонија. Бојкотот не се калкулира никаде, порачаа вчера ...
сите 119 | | | веќе видена

Охрид, 26. септември 2018 (ИНПРЕС) – На крстосницата од улиците „Нада Филева“ и „Аргир Маринчев“ во Охрид, вчера се случи сообраќајна незгода во која е потешко ...
сите 214 | | | веќе видена

Овните се хипохондрични, Биковите страствени со Скорпиите, Близнаците вртат нов лист, Лавовите откриваат тајни… Овен Доколку се занимавате со приватен бизнис, ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Традиционални пијалоци во Шпанија 2 дел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: