Товарен воз удрил во автомобил кај Велес


Американски воз кој превезувал бомби, гранати и опасни хемиски материи излетал од шините во близина на градот Елко во сојузната држава Невада. На видеата кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
5 копии

Секое утро, милион луѓе во Токио ги преплавуваат пренатрупаните возови во најголемиот град во светот. Повеќето од нив мораат да стојат, често згмечени едни до ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев вечерва апелираше до граѓаните да ги почитуваат мерките и на тој начин да придонесат во намалување на ширењето на Ковид -19. Работното ...
сите 432 | | | веќе видена

„Неспособноста на власта во справување со Ковид пандемијата предизвикува и ризик за децата во градинките и учениците кои посетуваат физички настава.Комисијата ...
сите 305 | | | веќе видена

Нови 640 случаи на заразени со коронавирусот 2 634 тестирања, 12 лица починати и 143 пациенти оздравени, е билансот од претходното деноноќие.Починатите 12 ...
сите 196 | | | веќе видена

Три лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера попладне на регионалниот пат Прилеп – Крушево, кај местото наречено Босја Бара. ...
сите 181 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Товарен воз удрил во автомобил кај Велес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: